Když jsem se koupala, můj syn si lehl na podlahu a řekl mi “Maminko, už chci jít do nebe”

Není nic horšího, když se rodiče musí dívat na své trpící dítě, kterému není pomoci.
Dnes se společně podíváme na příběh, ze kterého bolí u srdce.Trpí nesnesitelnou bolestí.

Nesnesitelná bolest

Malý čtyřletý Nolan musel už od svých dvou let prožívat obrovské utrpení a velkou bolest, kterou si nikdo z nás nedokáže představit. Umíral a ačkoliv byl teprve malý, jeho rodiče ho naučili, že hodné děti půjdou do nebe, takže Nolan vědět, že v nebi je krásně a že se mu tam uleví. Jeho matka dnes prožívá obrovskou bolest. Nolan už bohužel na tomto světě není a šílenou mučivou bolest zažívá jeho matka dodnes pokaždé, kdy si vzpomene na to, jak se její synek trápil a ona mu nemohla nijak pomoci.

Nolan onemocněl agresivní formou rakoviny rabdomyosarkomem. Tento druh rakoviny napadá kosti a je velmi těžké ji vyléčit. Tak těžké, že z velké většiny toto onemocnění končí smrtí. Od diagnostikování této formy rakoviny Nolan odolával dlouhých 15 měsíců plných nesnesitelné bolesti. Vše přitom začalo velmi nevinně.

Nolan si jednoho dne začal stěžovat na ucpaný nos, načež jeho rodiče usoudili, že půjde o nachlazení. Po čase, když rýma neustupovala a Nolan se často cítil velmi unavený a vše ho boleli, rodiče ho vzali k doktorovi. Bolestivá zpráva o stavu Nolana rodiče doslova zdrtila. Rakovina napadla jeho kosti a šířila se velmi rychle.

Nolana čekala velmi náročná léčba zahrnující chemoterapie. Po několika týdnech mu vypadaly vlásky, trpěl bolestí a byl neustále unavený. Po téměř roce se rakovina rozšířila do mozku, srdce a plic a zdravotní stav Nolana byl ve fázi, kdy už ani nejedl a pomalu umíral. Lékaři rodičům nic netajili a rodiče věděli, jaký osud malého Nolana čeká.

Bolestivá slova

Když se jednoho dne jeho matka Ruth sprchovala, Nolan si lehl v koupelně na koberec a řekl jí, že chce do nebe. Věděl, že tam ho nic bolet nebude. “Jsem tak unavený, že už nechci bojovat maminko,” pověděl Nolan své mamince. Ruth ho silně objala, potvrdila, že v nebi ho nic už bolet nebude a řekla mu, že se tam spolu setkají. Nolan odvětil, že se těší a že na ní bude čekat. Druhý den na to upadl Nolan do komatu a o pár dní později zemřel. Odešel v klidu a Ruth ví, že teď už Nolana nic nebolí, je v nebi s anděli, směje se a dělá vše, co mají kluci rádi.

Související Příspěvky