Manželé téměř 30 let žijí ve skutečném bunkru. Uvnitř to vypadá jako v drahém hotelu.Posuďte sami.Nebudete věřit vlastním očím

Zvenku vypadá dům jako bunkr, ale uvnitř je to skutečný palác.

Manželé ze Spojených států žijí ve vojenském bunkru téměř 30 let a řekli, jak to je. Navzdory tomu,že je jejich byt hluboko v podzemí, páru se podařilo jej přeměnit ze skladu jaderných hlavic na skvělé bydlení.

Edward a Dianna Pedenovi z Kansasu žijí v neobvyklém domě – je to bývalý vojenský bunkr.

V roce 1983 se muž dozvěděl, že tento objekt je na prodej, a přišel s nápadem ho koupit. V 60. letech tam byly uloženy jaderné hlavice, ale když skončila Karibská krize, armáda změnila místa dislokace.

„Když jsem poprvé uviděl bunkr, byl jsem překvapen. On byl zaplaven a zničen, ale přesto zůstal zajímavý.“

Edward se rozhodl pro koupi. Unikátní nemovitost patřila záchranné společnosti, která souhlasila s prodejem objektu za kulatou sumu. Po vystavení všech dokladů však byl Američan trochu zmatený.

„Nevěděl jsem, co teď mám s tím bunkrem dělat. Koupil jsem ho za slušné peníze.“

Manželům trvalo více než deset let, než si dali toto místo do pořádku. Hlavním problémem byla voda, která zaplavila všechny místnosti v bunkru.

„Voda zanechala skutečný nepořádek, který bylo třeba vyčistit. Přestěhovat jsme se tam mohli až v roce 1993.“

Poté, co dali všechno do pořádku, začali noví majitelé upravovat svůj domov.

Edward postavil v dvoupatrovém bunkru čtyři ložnice, kuchyň, koupelnu, tři společenské místnosti a dokonce i skleník. Ukázalo se, že je to ideální místo pro večírky – rozmarní sousedé si na hluk rozhodně nebudou stěžovat.

„V domě můžeme ubytovat až 26 lidí najednou. Je hezké mít tolik prostoru a tuto možnost.

Pár vlastní 35 akrů půdy, má rybník a přistávací dráhu.

V bunkru má rodina k dispozici rozvod elektřiny, ale pro každý případ má generátor a dokonce i solární baterie. Podle Edwarda je bunkr schopen přežít jakékoli kataklyzmata, ideální místo pro život v apokalypse.

„Náš bunkr vydrží lokální jaderný úder nebo tornádo. Je to jedinečný dům s velmi silnými betonovými zdmi.“

73letý muž řekl, že se on a jeho žena chystá bunkr prodat. Už nemají tolik síly a energie, aby ho udržovali v dobrém stavu.

„Před pěti lety jsem dostal mrtvici a nejsem tak zdravý jako dřív. Je čas předat toto místo do jiných rukou. No, pravděpodobně zůstaneme v Kansasu.“

Související Příspěvky