Pokud máte doma tuhle vzácnou 200 kč bankovku, tak se stanete boháčem. Její cena je 700 tisíc tvrdí numismatik

Člověk, který bude mít sakra štěstí a má doma tuhle vzácnou bankovku, tak z něj udělá boháče. Tato bankovka má poměrně velkou cenu a její hodnota může vystoupat až do astronomických výšin. Stačí k tomu jen abyste na bankovce v hodnotě 200 Kč z roku 1993 objevili závan exotické Afriky.

Kdybyste udělali chybu v práci,tak váš šéf určitě nepochválí,ale když uděláte chybu v Státní tiskárně cenin, začne se odvíjet unikátní příběh, na jehož konci může být hodně zajímavá suma.

V roce 1993 Česká republika potřebovala po rozdělení se Slovenskem poměrně rychle vlastní peníze. Ochranný proužek se tehdy kupoval v celém štočku v Německu. A tam do zásilky omylem zamíchali metalický proužek, který odkazuje na Afriku.

„Jedná se tedy o dvoustovku, která je z roku 1993 a má ochranný proužek, kde byl nápis Republique du Zaire. Chybu udělali tak,že vzali jinou špulku metalického pásku. Drtivou většinu se podařilo odchytit, ale pár kusů se dostalo do oběhu. Podle mě existuje už opravdu malá šance, že bankovka se dostane ještě do oběhu. Milionáře z vás sice neudělá, ale nám se podařilo v dokonalém stavu prodat za 600 až 700 tisíc. Ale to je opravdu nepoškozená bankovka, která vypadá, jako když vyjela z tiskárny,“ uvedl Roman Veselý z AUREA Numismatika s tím, že bankovka pořád může někomu ležet v šupleti.

Nikdo přesně neví, kolik bankovek se s Janem Ámosem Komenským a nápisem Republique du Zaire se v roce 1993 dostalo do oběhu. Jisté je, že sběratelé je začali hodně rychle z oběhu stahovat. Mezi nimi je v tuto chvíli kolem dvaceti přiznaných kusů. Další mohou ležet třeba někde pod skříní, ve starém šupleti a nebo v nepoužívané bundě po dědovi. Šance, že se zjeví další »africké« bankovky, je minimální. Člověk ale nikdy neví, jestli si na něj lidově řečeno sedne štěstí. Tak se rychle podívejte zda nemáte takovou.

Související Příspěvky