Odmítl chemoterapii a žil 102 let: Dnes zveřejnil své tajemství! – lékaři jsou bez slov

Jeden obyvatel Spojených států amerických, který pocházel z Řecka, se v roce 1976 dozvěděl nepříjemnou zprávu. Jeho tělo napadla rakovina a časem mu nevyhnutelně zničí plíce. Lékařská věda byla v té době tak daleko v léčbě rakoviny, že při nasazení chemoterapie lékaři odhadovali, že pacientovi zbývá odhadem pouze šest měsíců života. Muž však přijal životní rozhodnutí, odmítl nabídnutou léčbu a vrátil se do rodné země. Nejprve bylo jeho cílem pouze zde v co největším klidu a pohodě dožít, a tak žil tak, jak mu vyhovovalo, a věnoval se věcem, které mu přinášely radost, jen hodně spal, a to i během dne.

V průběhu několika týdnů však bylo více než zřejmé, že se cítí lépe a nebyl už ani tak unavený. Vzhledem k tomu, že měl k dispozici pozemek a k tomu bylo krásné počasí, rozhodl se, že bude trávit více času na čerstvém vzduchu. A aby byl užitečný, začal zahradničit. Přes den ani v noci už dlouho nespal, po snídani trávil čas péčí o rostliny a stromy a v jeho jídelníčku nechybělo ani čerstvé ovoce, ani zelenina. Nejen, že uplynulo oněch šest měsíců, které mu předpověděli lékaři, navíc po chemoterapii, ale uplynulo pár let a muž byl stále naživu a těšil se poměrně dobrému zdraví.

Tehdy ho napadlo, že vyhledá lékaře, kteří mu kdysi řekli jeho smrtelnou diagnózu. Jaké bylo jejich překvapení, když ho viděli před sebou! Byli si jisti, že je už dávno mrtvý. Muž se nakonec dožil krásného věku 102 let a příčinou jeho smrti nebyla rakovina. Pokud máte vy sami nebo někdo z vašich blízkých onkologické nebo jiné závažné onemocnění, může být pro vás příběh tohoto člověka inspirací. Někdy totiž více než invazivní léčba může pomoci i příroda a její síla, spolu s vůlí a vírou.

1. Středomořská strava Tajemství této stravy je zásadní množství ovoce a zeleniny, ideálně z vlastních nebo jiných domácích zdrojů nebo v bio kvalitě.

2. Spánek Je dobré poslouchat vlastní tělo, a pokud jste unaveni i během dne a máte tu možnost, bez výčitek se natáhněte a hodinu nebo dvě se prospěch. Dáte tak tělu šanci si dobře odpočinout a získat sílu.

3. Čaje Různé detoxikační čaje nebo směsi bylinek pomohou s pročištěním organismu.

4. Pobyt v přírodě Pokud je to možné, provádějte So nejvíce činností venku, na čerstvém vzduchu. Nezapomínejte také na pravidelné procházky a sportování.

5. Myšlení Zkuste se soustředit na pozitivní věci a nepoddávat se stresu moderního uspěchaného života. Vyhledávejte společnost vám příjemných lidí a přátel.

Související Příspěvky