5 důvodů, proč jsou muži nevěrní, ale na rozvod s manželkou ani nepomyslí. Čtvrtý bod je nepochopitelný.

V dnešní době se pomalu více partnerství rozchází než bere. Tradiční rodina začíná být něčím výjimečným a neobvyklým. Z různých příčin se stává, že muži hledají potěšení jinde, než při své manželce. Morálka se kazí v důsledku vlivu moderního a rychlého způsobu života. Dnes vám přinášíme 5 důvodů, které vyjádřili samotní muži nebo psychologové ohledně nevěry.

1. Pohodlí: Uspořádanost života. Zvyk. Manželka, děti, na stole dobré jídlo a pohodlí domova. Proč tedy zahazovat toto všechno kvůli milence, která mu něco takového neumí poskytnout? Přestože je mladá a krásná, špinavé spodky vyčistí manželka. Žena zároveň snese jeho nálady a postará se o něj tak, jako nikdo jiný.

2. Flirt: Muži občas vyhledají milenku jen jednorázově. Během mnoha let stereotypního manželství se nudí, a chtějí zkusit něco nového a vzrušující. Zažít něco, o čem nemusí mluvit manželce a je to jejich tajemstvím. Pro někoho výčitky, ale pro jiného dobrodružství. Mladou milenku může také kdykoliv opustit a vrátit se k běžnému životu.

3. Strach: Všichni velmi dobře víme, že rozvod je spojen s právníkem, tažením se po soudech, papírování, dělením majetku a tak dále. Muži v tomto ohledu nemají rádi problémy a dlouhé spory. Raději zůstanou spokojeně se ženou jako by měly něco řešit.

4. Láska: Ačkoli to zní nepochopitelně, mnoho mužů, kteří své ženy podvádějí jejich stále miluje. Přestože si užívají s mladou dívkou, nedokáží si představit, že by svou ženu opustili. Důvod je roky budována citová návaznost a pocit bezpečí. Takový muži dokonce tvrdí, že láska a nevěra mohou existovat bok po boku. V tomto případě však ubližujete někomu koho milujete. Filozofická otázka zní: „Je možné milovat někoho a zároveň mu ubližovat?“

5. Děti: Každý rodič nadevše miluje své děti. Stejně i nevěrní muži věří v to, že jejich dítě by mělo mít svého otce. Na své ratolesti se pak odvolávají, když manželka náhodou odhalí jejich nevěru. Chtějí, aby jim odpustila nevěru alespoň kvůli dětem. V domácnosti pak nastává těžká atmosféra, kdy manželé předstírají, že je vše v pořádku i když to mezi nimi vře.

Související Příspěvky