Dívka († 15) zemřela po zákroku u zubaře: Podle lékaře udělala chybu !

Před pár dny došlo k tragickému neštěstí, které vyvolalo plno otázek. Pouze 15-letá dívka toužila po dokonalém úsměvu, ale to se jí už bohužel nesplnilo. Nastaly totiž nečekané komplikace, které se jí nakonec staly osudnými.

Denise Alexandra Stefanoaia pocházela z anglického města Watford, přičemž jí měl zubař vytrhnout čtyři zuby a později měla dostat zubní náhradu. Zákrok se uskutečnil pod celkovou anestezií. Lékař si však během zákroku všiml, že 15-letá dívka najednou zmodrala a z úst jejího vytéká krev.

Společně s anesteziologické zahájil resuscitaci a následně byla převezena do nemocnice, kde pět dní bojovala o svůj život na jednotce intenzivní péče. Policie se nečekanou smrtí středoškolačky začala okamžitě zabývat a zjišťovat příčinu úmrtí.

Lékař uvedl, že Denise během narkózy zřejmě zakousla do hadičky s přívodem kyslíku, po čem přestala dýchat. Odborník se zároveň brání tím, že dívka měla mírnou astma, obezitu a syndrom spánkové apnoe. ,, Všechny tyto faktory dohromady byly pro ni velmi riskantní, “ bránil se lékař před novináři, přičemž by během zákroku nic nezměnil.

Rodina mladé ženy je zdrcená a nerozumí, proč lékař souhlasil se zákrokem, i když byl pro ni tak nebezpečný. Momentálně probíhá vyšetřování, ale doktor je přesvědčen, že chybu nevědomky udělala právě Denise a její smrt označil za nešťastnou nehodu.

Související Příspěvky