Nečekaná SMRT talentu († 50) Národního divadla: Zanechala za sebou synka!

V Národním divadle v Praze skončili kolegové v slzách. Náhle a nečekaně zemřela ve věku 50 let jejich talentovaná sólistka a vedoucí baletu Opery ND. Za sebou zanechala 10-letého syna Jurka, který bude zřejmě prodán do péče svých babiček.

Náhlá a absolutně nečekaná smrt Evy Horákové v pražském Národním divadle zaskočila nejen nejbližší rodinu, ale i kolegů a fanoušků. 50-letá tanečnice, Dlouholetá sólistka a vedoucí baletu Opery ND se narodila v Bratislavě a čtyři roky působila v SND.

V roce 1992 přešla do Prahy a také jako vedoucí Opery nadále tančili menší role. Mámou se stala až v 40-ce, když se jí narodil synek Jurko. Právě 10-letý chlapec byl svědkem její šokujícího úmrtí:

„Selhalo jí srdce. Doma. Jurko byl při tom,“ prozradila Blesku její kolegyně. V divadle už organizují finanční sbírku pozůstalostního rodinu. Synek se podle všeho přestěhuje ke svým babičkám, které ale bývají mimo Prahy.

Na svou dlouholetou kolegyni nyní už jen vzpomíná i její někdejší taneční partner Pavel Knolle: „Pro mě byla vždy inspirativní osobnost, nenahraditelný jevištní partner a totálně spolehlivý profesní bod. Zanechala hlubokou stopu, kterou si budeme uchovávat,“ uvedl pro Národní divadlo. Čest její památce.

Související Příspěvky