77 letá matka nosí na zádech ochrnutého syna, dělá to už 59 let … Tomuto se říká MATEŘSKÁ LÁSKA!

Mnoho matek si stěžuje na těžký život s dětmi. Stěžují si, že děti mohou být nesnesitelné, zákeřné, neposlušné až je to žalostné.Bojí se, když dítě prochladne nebo nesní večeři. Myslí si, že menší problémy každodenního života jsou dramata, se kterými se nemohou vyrovnat. Mezitím na světě existují věci mnohem horší.

Rodiče vážně nemocné a zdravotně postižených dětí musí každý den sledovat utrpení svých dětí. Každodenně bojují s těžkou nemocí a doufají, že se jejich stav konečně zlepší.

Před 59 lety porodila Olga Bošková z malé srbské chudé vesnice své jediné dítě, chlapce Predrag. Olgino partner ji opustil, jakmile se dozvěděl o jejím těhotenství. Utekl do města a už se nikdy neobjevil. Příbuzní se také vzdálili od mladé dívky, která se navzdory všemu rozhodla dítě porodit. Tehdy nevěděla, jak těžké bude toto mateřství.

Chlapec se narodil zdravotně postižený. Prognózy lékařů Olgu zcela zklamaly. Řekli jí, že Predrag bude po celý život zdravotně postižený. To však nezastavilo mladou matku. Rozhodla se vychovat chlapce s láskou a oddaností. Bydleli v malé chatrči, kterou jí dali její rodiče. Aby synovi umožnila růst a zůstat ve společnosti, zaměřila se na jeho vzdělání. Rozhodla se, že i přes postižení by měl chlapec učit. Každý den ho nosila na zádech do školy.

Roky prošly a Predrag se stal dospělým mužem. Olze byl pro její syna nabídnut invalidní vozík, aby ji už nemusel nosit na zádech, ale odmítla a tvrdila, že si vede skvěle. Zatímco stará žena dělá domácí práce, její syn také přiloží ruku k dílu. Používá levou ruku, která je zcela funkční. Predrag dělá krásné řemeslné výrobky, které rád dává přátelům a dětem sousedů.

Olze je již 77 let. Přiznává, že s věkem je těžší vypořádat se s každodenními povinnostmi, ale je ještě těžší a hořce přemýšlet o době, kdy zemře, a Predrag bude sám. Stará žena se obává, jak její syn bude žít. Bude prakticky bez peněz v starém rozpadajícím se domě. Dříve nebude schopen počítat s pomocí své rodiny a nebude z řemeslné práce moc vydělávat. Žena by chtěla, aby se o něj někdo postaral, když už nebude na naživu. Doufejme, že jejich osloví dobrá duše a Predrag nebude po smrti své matky sám.

Sdílejte tento krásný příběh o nekonečné mateřské lásce se svými přáteli!

Související Příspěvky