Český film je v slzách: ZEMŘELA známá herečka z oblíbených seriálů!

Česká kinematografie je opět chudší o jednu výbornou herečku. Na věčný odpočinek odešla ve věku 95 let někdejší hvězda populárních českých seriálů. Smutnou zprávu potvrdil na sociální síti spisovatel Miroslav Graclík.Český film přišel o další populární herečku. Božena Böhmová odešla v sobotu na věčný odpočinek ve věku 95 let. Smutnou zprávu potvrdil spisovatel Graclík:

„V sobotu odešla herečka Božena Böhmová, špatná pokladní z legendární Ženy za pultem, sálová sestra z Nemocnice na kraji města, nebo manželka předsedy Josefa Větrovcem z Chalupáře,“ uvedl spisovatel, který ještě před rokem dělal s herečkou rozhovor.

„Byla upovídaná, vzpomínala na své kolegy, role.. Sice byla upoutána na vozík, ale obdivoval jsem, že v 94 letech jí to ještě tak myslí. Byla to příjemná návštěva,“ dodává. Zdravotní problémy herečky přitom začaly před třemi lety, kdy spadla a následně si zlomila nohu. Jelikož byla v bytě sama, zavolala si pomoc prostřednictvím speciálního seniorského náramku.

Nakonec se dávala dohromady v pražské nemocnici, kde ji pomocí rehabilitací učili chodit. „Měla jsem velké bolesti, nedalo se mi chodit,“ přiznala tehdy herečka Blesku. Böhmová byla jihočeská rodačka a poté, co pracovala v Divadle mladých pionýrů, Divadle  ve Zlíně, Slezsko divadle v Ostravě, skončila i v Divadle EF Buriana v Praze.

Provdala se za režiséra Karla Špičku a kromě seriálových získala i výrazné filmové role v Ten svetr si nesvlíkej jako sousedka Bartáčková, v Příště budeme chytřejší, staroušku jako Babánková či v Já to tedy beru, šéfe jako Nyklíčková. Čest její památce.

Související Příspěvky