Neuvěřitelně otřesné chování matky! To, co udělala malé dcerce v čekárně, vás pořádně naštve!

Děti rodičů, kteří tráví příliš mnoho času na svých smartphonech, mají v drtivé většině ve vyšším věku problémy s chováním. Mluví o tom studie z Michiganské Univerzity, která podrobně zkoumala přibližně 200 rodin.

Ze všech rodičů, kteří se studie zúčastnili, přiznalo až neuvěřitelných 40% matek a 32% otců určitou formu závislosti od telefonu, včetně pocitu neustálé potřeby kontrolovat zprávy či přemýšlet o tom, zda jim někdo nezavolá. Podle příspěvku britské Národní zdravotnické služby o výzkumu se zjistilo, že závislost matky na telefonu úzce souvisí s problémy chování dětí, zatímco používání smartphonů ze strany otců neprokázalo silnější vazbu na špatné chování.

Pokud se s vámi dítě snaží mluvit a nereagujete, včas si uvědomí, že nemá smysl mluvit. Pro děti je zásadní interakce s dospělým, jejímž prostřednictvím se učí nejen jazyk, ale také jako mluvit. Pro dospělého je však skutečně obtížné přepnout pozornost mezi všemi důležitými informacemi obsaženými v smartphonech se sociálními a emocionálními informacemi od dětí, a zároveň jejich současně a důkladně zpracovat.

Jedním ze skandálních případů, které hovoří o obdobném problému, je i jistá žena, kterou v čekárně natočila jiná spolusedícím. Video zachycuje malé děvčátko, které matce neúspěšně říká, že mu je zima, přičemž matka neustále věnuje pozornost svému telefonu. Bezradná dcerka je ostatně za ruku vytažena na židli, kde už jen rezignovaně pláče. Je toto skutečně to, co nás dělá dobrými rodiči?!

Související Příspěvky