SMUTNÁ zpráva: Zemřela známá slovenská herečka!

Slovenská kinematografie i divadelní scéna se v neděli zahalili do smutku. Na druhý svět odešla významná herečka, která ztvárnila za svůj profesní život desítky nezapomenutelných postav. Naposled vydechla v seniorském domě v Bratislavě. Už na ni zůstanou jen vzpomínky v podobě odehraných divadelních představení či filmů.

Na druhý svět odešla významná slovenská herečka Eva Kristínová. Ve věku 91 let podle informací PLUS 7 DNÍ naposled vydechla v seniorském centru v Bratislavě. Během života ztvárnila přibližně 80 postav v známých hrách jako Bačova žena, Statky zmatky či Ženský zákon.

Na sklonku života vyslovila dojemné slova o umírání a smíření se s přicházejícím osudem. Eva Kristínová byla kromě toho, že patřila k nadaným hereckým legendám, i neobyčejně chytrá a skromná. Vždy chtěla být pro společnost přínosem a čím byla starší, tím méně ji zajímal hmotný majetek. Důkazem jsou i slova, která zveřejnil kněz, autor a bývalý reportér rádia Karol Lovaš, který jí kdysi daroval obraz.

„Karol, je krásný. Potěšila jsem se. Nemám však potřebu si ho vzít. V mládí jsem také sbírala leccos. Dnes už ne. Všechno toto jednou opustíme. A vůbec mě to proto netrápí. Naopak, cítím se svobodná. Pouze duše a duch nejsou pomíjející,“ odpověděla herečka.

V životě se podle vlastních slov naučila nejdůležitější věc: „Nebýt sobecký, uchovat si svědomí a být statečný. Když vím, že je něco pravda, postavit se za ni a nebát se, že za to zaplatím. Pokud tento svět má existovat, musí na něm zůstat člověk. Lidský člověk. Tak jak napsal Rúfus, poslední písnička bude žalm o člověku. Pokud zmizí člověk, zmizí i svět,“ dodala moudrá slova. Čest její památce a soustrast rodině.

Související Příspěvky