Bolesti dívky († 15) připisovali lékaři pouze těsným džínám: Kvůli obrovské chybě zemřela!

Byla mladá a měla celý život před sebou. Sršela dobrou náladou, ale zasáhla tvrdá rána osudu, když přišla o milovaného otce. Její zdravotní stav se rapidně zhoršoval a konkrétní diagnóza teenagerky byla dlouhou dobu v nedohlednu. Podle lékaře však dívka nosila pouze příliš těsné džíny.

Paul Finlayson ze skotského Glasgowa zemřel v říjnu 2017 po těžkém boji s rakovinou. Po jeho úmrtí si rodina začala všímat, že Alana, dcera zesnulého, se začala výrazně měnit. Výkyvy nálad byly pouze začátkem.

U lékaře se následně stěžovala na bolesti nohy a boku, přičemž ten ji odbyl s tvrzením, že pouze nosí příliš těsné džíny. Po pár měsících však přišly problémy se zrakem, bolesti krku i hlavy. Zhubla desítky kilogramů a oční vyšetření ukázalo zánět optických nervů i zvýšený mozkový tlak.

To však nevysvětlovalo další příznaky. Teprve rok po prvních příznacích podstoupila Alana magnetickou rezonanci, která ukázala, že její tělo je prolezlé rakovinou! Výsledky biopsie potvrdily, že jde o glioblastom, který předtím zabil i jejího otce.

„Alana seděla s hlavou v rukách a dokola opakovala: Zemřu … Zemřu.. Zemřu a není nic, co by se dalo dělat,“ popsala situaci po zjištění diagnózy na sociální síti zraněná matka. Dívka nakonec skonalo ve věku 15 let. „Prosím, pošli můj příběh dál, aby se toto již nikomu jinému nestalo,“ řekla matce před smrtí.

Související Příspěvky