„Nikdo jim nepřál jejich lásku, ale tento pár vše překonal a dnes slaví své 25. výročí od svatby!“ – Podívejte se jak vypadají dnes

Ve Velké Británii byli prvním párem s Downovým syndromem, který uzavřel sňatek, a letos oslaví 25. výročí od svého velkého dne.
Ale jejich rozhodnutí se vždy nesetkávalo s pozitivními reakcemi, naopak. Když se před více než dvěma desítkami let chystali říct si své ano v kostele v Essexu, lidé pochybovali o tom, jestli je to v pořádku, a byli vůči této lásce skeptičtí.
Přitom vlastně není důvod si o jejich lásce myslet něco špatného. Oba dva jsou na stejné úrovni, zjevně si rozumějí a našli někoho, s kým se rozhodli sdílet zbytek svého života. Což je krásné a ne každému „normálnímu“ člověku se tohle poštěstí. Kdo ví, jestli odmítavé postoje neměli v první řadě ti, kteří na svou životní lásku ještě čekají.
Neváhala ani chviličku
Předtím než se rozhodli se vzít, spolu randili asi rok a půl. Setkali se v denním centru pro lidi s Downovým syndromem. „Byla jsem v šoku, když mne Tommy požádal o ruku, ale nemusela jsem nad tím dlouho váhat,“ říká Maryanne. Jako každá holka, i ona od dětství snila o velké bílé svatbě, a tak se jí to její nejbližší snažili splnit.
Tento pár trpí Downovým syndromem a kvůli jejich chorobě byli zesměšňování a lidé je nepříjemně komentovali, kteří by se radši měli zamyslet nad sebou než, soudit ostatní.Naštěstí ve svých blízkých měli oporu, a tak všechny nepříjemnosti překonali.
Nakonec si ale prosadili to své a vzali se. Pár naštěstí měl – a dodnes má – oporu v Maryannině sestře a také v jejím manželovi. Dokonce bydlí v baráčku vedle nich, aby jim byli na dosah ruky, kdyby někdy potřebovali pomoc. Kromě toho, že pomáhají manželům s Downovým syndromem, se zaměřují i na pomoc dalším lidem se stejným postižením a také jejich rodičům.
„Někdo se možná bojí dětí nebo vnoučat s Downovým syndromem, ale právě Maryanne a Tommy mohou být příkladem, že se i s tím dá žít,“ říká paní Newtonová, Maryannina sestra. Pár se ale denně setkává s nepochopením. Když se vedou po ulici za ruce, lidé na ně zírají. Myslí si, že někdo jako oni nemůže zažívat lásku. Na druhou stranu se najde samozřejmě mnoho pozitivních reakcí, kdy jim lidé fandí.
Jejich manželství je krásným důkazem, toho že i dva lidé s takovou chorobou se dokážou milovat a být šťastní. Spousta lidí se tuto lásku snaží pochopit, ale v podstatě není co chápat.
Tommy a Maryanne se setkali v roce 1990, jí v této době bylo 19 let a jemu bylo 32 let, okamžitě se do sebe zamilovali. Láska, která mezi nimi je neuvěřitelná. Kritici jim hodně kritizovali jejich souznění a lásku, ale tato slova nic pro pár neznamenají.
Existují lidé, kterým tato svatba přišla až nechutná, to nám ale ne, moc jim to přejeme. Podělte se o tento pohádkový svatební příběh se svými přáteli a blízkými. Ukážeme vám, že pravá láska vždy vyhraje.

Související Příspěvky