2 roky si ho dobírali, že vypadá jako dívka. On pak udělal něco úžasného!

Christian McPhilamy z americké Floridy měl pouze osm let, když se stal terčem posměchu svých spolužáků. Rozhodl se totiž, že si nechá narůst dlouhé vlasy. Díky jejich přirozeně blonďatému odstínu vypadal zanedlouho jako dívka.

Sám přiznává, že s tímto vzhledem nebyl spokojen, nedal však na výsměch, urážky a nepochopení. Proč? Když měl Christian šest let, v televizi viděl spot z dětské nemocnice, poukazující na jeho vrstevníků, kteří kvůli drastické léčbě chemoterapií přišli o vlasy.

Příběh dětí ho natolik dojal, že udělal pevné rozhodnutí. Nechal si narůst vlasy, aby je následně daroval organizaci Children With Hair Loss, která vyrábí paruky pro děti, co přišly o vlasy. Jeho spolužáci se mu vysmívali, někteří z rodičů dokonce nabízeli rodině peníze na holiče, jen aby nechali syna ostříhat.

Christian si však uvědomoval, že nemocné děti jsou na tom stokrát hůře než on, a to ho pohánělo v jeho rozhodnutí. Za dva roky narostly jeho vlasy do délky 30 cm. Dnes už má Christian znovu chlapecký sestřih, jedenáct let a v srdci dobrý pocit, že mohl pomoci někomu, kdo to potřeboval.

Související Příspěvky