Je vědecky dokázáno, že babičky jsou ty nejdůležitější osoby v životě dětí. Tady je důvod !

Kouzelné slovo „babička“.Ukázalo se, že babička po mateřské linii hraje nejdůležitější roli v životě dítěte.

Kolik krásných chvil je s tím spojených! Nejlepší palačinky, sladké sny, radost ze setkání, letní nezapomenutelné dobrodružství a mnoho dalších věcí.
Babičky se s námi spojují v pohádkách, srší z nich dobrota, laskavost, pohlazení a právě u nich se nachází to místo, kde si najdete ty nejchutnější buchty a koláče.

Já své babičky zbožňuji a jinak to není ani u mé dcery. Paradoxem však je, že z nějakého důvodu se více podobám babičce po matčině linii a ne otcovi ani mámě. Jedná se zejména o naši společnou povahu a z jisté části i o vzhled. Zajímavé je, že moje dcera se také více podobá mojí mámě než mě nebo mému manželovi.

GENETICKÁ VAZBA:

Vědci poukazují na to, že takové spojení se vytváří na genetické úrovni! Neposkytuje mu jen potřebné znalosti, zkušenosti lásku, teplo a péči. Je toho mnohem víc.

„Známý fakt: Děti dědí genetický materiál ne od svých rodičů, ale od prarodičů, stejně tak i rodiče dostali svou DNA od svých prarodičů. Proto se často stává, že naše děti jsou jako naši zesnulí příbuzní, „říká jeden odborník na genetické inženýrství.

Odborníci také tvrdí, že většina genetických informací, které děti dostanou, jsou od babiček po mateřské rodové linii!

Samozřejmě, vše je relativní a každá rodina je sama o sobě jedinečná. Dítě se může také podobat babičce po otcovské rodové linii. Pokud jde o genetiku, je těžké předpovědět průběh událostí.

Přesto, je pro všechny rodiče důležité, aby si uvědomili, jak obrovskou roli hrají jejich příbuzní v osudu dítěte a v tom, co se dnes nazývá „emoční inteligence“.

Odborníci říkají: „I ty emoce, které babička prožívala během svého těhotenství, mohou ovlivnit vývoj dítěte její dcery. Je důležité pochopit, že rodina je celistvý organismus, kde jsou všichni jeho členové úzce propojení. A spolu s geny a pozitivními věcmi, které vidíme u sebe, předáváme našim dětem a vnoučatům i naše nemoci a špatné návyky, závislosti a vůbec sklony k něčemu. “

Z toho vyplývá, že není možné zanedbávat vaše psychologické a fyzické zdraví.

Koneckonců, tímto způsobem člověk ubližuje nejen sobě, ale i svým budoucím generacím.

Souhlasíte s názory vědců? Budeme rádi, pokud se podělíte o vaše názory v komentářích!

Související Příspěvky