SMUTNÝ pohled na hrob Tomáše Holého.Zemřel před 31 lety a svíčku nikdo nezapálil !

Tomáš Holý byl český dětský herec. Byl nejznámější českou dětskou filmovou hvězdou své doby. Na filmovém festivalu v Monte-Carlu v roce 1979 jej porota nazvala nejlepším dětským hercem od dob Shirley Templové.
O víkendu to bude 30 let co tragicky zahynul .Těsně před tragédií seděl Tomáš Holý (†21) s kamarády v hospodě v Polevsku. Nedaleko odtamtud měl jeden z nich chatu. Milovaný herec se chtěl po pár pivech ještě projet autem. Do škodovky stodvacítky sedl s kamarádem, při návratu dostal v prudké zatáčce smyk. Tomáš zemřel pouhých 500 metrů od hospody, kam se hodlal pravděpodobně ještě posadit.Smutné výročí tragédie se blíží, na hrobu milovaného dětského herce přesto nehoří jediná svíčka.
Spolujezdec náraz přežil a spolu s dalšími přáteli a svědky Tomáše z vozu vyprostili. Domnívali se, že náraz přežil, zastavili náhodné auto a dopravili ho za lékařem do Nového Boru. Tam se dozvěděli krutou pravdu. Hvězda filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Pod jezevčí skálou už byla po smrti.
Svíčky nehoří na hřbitově už dlouho.Proslýchalo se, že je Tomáš pohřben v rodinné hrobce. Až v roce 2017 se dočkal vlastního hrobu, který nechal vybudovat hercův tatínek Václav i pro veřejnost. Pod hercovou podobiznou na hřbitově v Klecanech u Prahy ale pět dní před 30. výročím tragédie nehořela jediná svíčka.  Možná je uhasil déšť, možná je nikdo zapálit ani nepřišel…Kdo ví.
„Václav Holý není proti tomu, aby při zachování úcty a piety k Tomášovi jeho hrob v Klecanech kdokoliv navštívil,“ vzkazovali už dřív příznivci vždy usměvavého herce.
Proto si VZPOMEŇME na úžasného herce a jeho nezapomenutelné role.V našich srdcích žije dál.

Související Příspěvky