Po dvou hodinách cesty v autosedačce se miminku zastavilo dýchání! Podívejte se na chybu, kterou dělá 90 % rodičů!

Věřte nebo ne, i během klidné cesty v autě může sedící miminko v autosedačce zemřít. Dnes se společně podíváme na příběh švédské novinářky. Ta se poté, co její dítě v autě téměř zemřelo, rozhodla varovat všechny rodiče!

Kristy Clarke (28) a její manžel Christopher Clark (29) strávili celý den se svými dcerami. Rodiče dali svou třítýdenní dcerku do sedačky a vyrazili na nákup. Jenže cesta domů z nákupu se kvůli zácpě prodloužila.

To rodiče nepovažovali za obrovský problém, až do doby, než vyndali svou dcerku z auta a donesli ji domů. Všimli si, že má modré rty a z úst a nosu jí vycházela pěna. Rodiče okamžitě odjeli s dcerkou do nemocnice.

Cesta trvala sice jen pět minut, ale pro Kristy to bylo nejdelších 5 minut v jejím životě. Měla strach, že přijde o svou nejmladší dceru. Doktorům se naštěstí malou holčičku podařilo zachránit. Potom rodičům řekli, proč takhle malé dítě nemůže být v autosedačce déle než 1 hodinu – protože to vede k nedostatečnému přísunu kyslíku.

Rodiče byli šokováni a nevěděli, že tak krátká doba v autosedačce může mít na zdraví dítěte následky. Kristy říká: „Když mi lékař řekl, že důvodem byla autosedačka, nejdříve jsem tomu nemohla uvěřit.”

Vědci potvrzují: “koncentrace kyslíku v krvi u kojenců klesá s dlouhým používáním autosedačky”. Pokud tedy chcete své dítě vozit v sedačce, tak jedině na krátké vzdálenosti!

Související Příspěvky