Po 12 letech se probudil z komatu. Až uvidíte, co jako první řekl lékařům a své rodině, budete v šoku!

Málokdo si dokáže představit, jak těžké je, když je vaše blízká osoba, kterou nadevše milujete, v komatu. Ta nejistota, ten strach, že den, kdy ji vidíte, může být úplně ten poslední. Dnes se společně podíváme na případ mladíka, který byl v komatu po dobu 12 let.

„Doufám, že brzo zemřeš,“ řekla nešťastná matka svému synovi, která ho měla už deset let za mrtvého. Nezemřel a po 12 dlouhých letech se konečně probudil z komatu a to, co řekl své matce a lékařům, šokovalo naprosto všechny.

Martin Pistorius sdělil své matce a lékařům to, že po celou dobu v komatu všechno slyšel a všechny vnímal. Slyšel každé slovo, a když se o dva roky později probral z kómatu, vše si pamatoval.

“Vím, že se moje matka na mě dívala se slzami v očích a přála mi, abych umřel. I já si to přál, tak moc jsem si přál uniknout ze svého těla, které mi způsobovalo tolik bolesti. Opravdu jsem chtěl zemřít.”

“V ten moment jsem si přál, abych mohl své matce dát jakýkoliv signál. Alespoň pohnout očima nebo zvednout obočí, ale nemohl jsem se hnout. Uvnitř sebe jsem tak moc prosil o to, abych umřel, ale své matce jsem to sdělit nemohl.”

Martin upadl do komatu když mu bylo 12 let. Na vině prý byla těžká forma meningitidy, která často lidi i zabíjí. V komatu byl dlouhých 12 let a za tu dobu už nikdo nedoufal, že by se Matinův stav mohl zlepšit. Martin se však z komatu probudil a snaží se vrátit do normálního života!

Související Příspěvky