Milují se navzájem, ale nemohou spolu spát. Přesto jsou oba šťastní už 8 let. Jak to spolu dělají?

Společné spaní se ukázalo jako problém. Jen málo lidí si dokáže představit, že manželé spí odděleně, ale pro ně to bylo nejlepší řešení. Proč přestali spolu spát?

Společné spaní se ukázalo jako problém

Na stránkách „Bright Side“ hovoří hrdinka článku o svých zkušenostech se spaním spolu se svým partnerem. Ukázalo se, že v této záležitosti byli úplně odlišní a nemohli najít shodu:

Jednou jsem se probudil sám v posteli. A byl jsem si naprosto jistý, že jsem šel spát se svou přítelkyní. Když jsem vklouzl do další místnosti, zjistil jsem, že klidně spí na gauči. Pomyslel jsem si: „Dobře, o tom si promluvíme ráno.“

Další den během snídaně jsme se bavili:

– Odešla jsi včera v noci, proč jsi šla do druhé místnosti?

– Víš, nemohla jsem spát. Hlasitě jsi se točil a dýchal…

– Hmm, dobře. Nevěděl jsem, že hlasitě dýchám …

Situace se opakovala a oba nepříznivě ovlivnila Byli podrážděni, nespaví a to mezi nimi vytvořilo napětí. Žádné řešení nefungovalo, takže se rozhodli spát v oddělených místnostech.

Autorka nebyla zpočátku potěšena takovým nápadem, protože byla zvyklá na společné spaní párů. Ukázalo se však, že toto řešení bylo nejlepší!

Moji rodiče začali spát samostatně až po 25. výročí svatby. A můj přítel (nyní můj manžel) se začal cítit skvěle: usnul mnohem rychleji, ráno se probudil snadněji, přinesl nám snídani a šel šťastně pracovat

V manželství spí samostatně 7 let. Myslí si, že jsou šťastní a klidnější. Mnoho z jejich přátel nerozumí tomuto způsobu fungování, ale líbí se jim. I na dovolené mají oddělené pokoje!

Nejdůležitější je být šťastný

Nejdůležitější věcí, kterou si žena uvědomila, bylo, že všechny páry jsou odlišné a neexistuje žádná správná odpověď na otázku, jak vybudovat rodinný život . Tvrdí, že „pokud se necítíte dobře a víte přesně, jak situaci zlepšit,  promluvte si o tom se svým partnerem .“

Mluvte hodně, ale zůstaňte v klidu. Vysvětlete, v čem je problém, ale nedělejte to, když se hádáte, jen to věci zhorší.

Pro mnoho lidí to může být zřejmé, ale pravdou je, že některé páry zapomínají na důležitost poctivé konverzace.

Ujistěte se, že váš partner chápe, že ve vašem rozhodnutí není nic osobního, je to pro vás prostě výhodnější. Požádejte o odpuštění.

A jak vnímáte toto řešení?

Související Příspěvky