Lidé ji říkali „nejošklivější žena světa“. No až uvidíte, kde je dnes, ztratíte řeč!

Lizzie Velasquez se narodila v americkém Texasu. Po porodu vážila pouze 1,2 kg. Její tělo se z toho nikdy nevzpamatovalo a dodnes trpí mnohými poruchami.

Když dospívala, našla na internetu své fotky s označením nejošklivější dívka na světě. Po pár proplakaných nocích si ale Lizzie řekla, že s tím musí bojovat. Začala bojovat! Lizzie trpí vzácnou chorobou, která způsobuje, že její tělo není schopno ukládat tuk.

Při svých 155 centimetrech se se svou váhou nikdy nedostala přes 25 kilogramů. Kvůli svému vzhledu to Lizzie neměla při svém dospívání vůbec jednoduché. Navíc oslepla na jedno oko a má velmi slabý imunitní systém, takže ji po celý život provázejí určité problémy se zdravím.

Přestože se Lizzie odmalička setkává s posměchem okolí, nevzdala to a bojuje se svým nepříznivým osudem dále. Dala se na cestu motivačního řečníka a napsala dokonce i knihu.

Ta se jmenuje Be Beautiful, čili Buďte krásní, kde lidem radí, jak najít své ztracené nebo poškozené sebevědomí, a jak se vyrovnat s kritikou či šikanou. Je vám určitě jasné, že tato žena je přímo odborník na slovo vzatý a má všechno osobně prožité.

Související Příspěvky