Kde skončilo 1500 mrtvých z Titanicu? Kam zmizela jejich těla?

K neštěstí došlo v noci z 14. Na 15. dubna 1912. Existuje celá řada svědectví, fotografie vraku, existuje statistika objetí. Přesto občas vypluje na povrch nějaká otázka, která vyvolá pochyby o tom, jak vlastně k celému neštěstí došlo.

Jedna z těch otázek zní: Kde jsou těla? Co se stalo se všemi těmi lidmi, kteří potopení lodi nepřežili? Proč nikde na fotografiích vraku nejsou vidět mrtvá těla?

Odpověď na tuto otázku je opravdu mrazivá a jestli chcete mít lehké spaní, určitě si je nečtěte. Mrkněte na pokračování článku na další straně.

Na palubě mělo být přes 2200 lidí. Přesné číslo nelze určit, protože někteří, kteří si plavbu zaplatili, nemuseli nakonec dorazit. Jiní zase mohli cestovat inkognito. S jistotou se ví, že neštěstí přežilo 730 cestujících. Na lodi muselo zůstat skoro 1500 lidí.

Někteří lidé uvízli v útrobách lodi, jiní sice přežili samotné potopení, jenže v ledové vodě nejpozději do 15 minut zemřeli na hypotermii (prudké podchlazení).

Tři dny po potopení Titanicu byla vyslána další loď, aby našla zbytek obětí.

Mrtvá těla byla v tu chvíli rozptýlená po hladině oceánu až 80 km od místa tragédie. Ryby a ptáci v tu chvíli už na nich hodovali.

Po třech měsících od tragédie našli další 3 těla. Celých 320 km od vraku lodi!

Celkem bylo z vody vytaženo 340 těl. Dalších 1160 mrtvých nebylo nikdy nalezeno. Takže, co se s nimi vlastně stalo?

Z 340 mrtvých tělo bylo identifikováno jen 174. Ti byli odvezeni, aby se s nimi jejich rodiny mohli naposledy rozloučit. 166 těl bylo zatíženo a navráceno zpátky do moře. 1160 mrtvých, kteří šli ke dnu spolu s Titanicem, zůstávají ale dál záhadou.

James Cameron prý při sbírání materiálu pro svůj film podnikl 33 expedicí, při nichž na dně moře viděl jen roztrhané oblečení.

Z lidí, kteří tu zemřeli, zůstaly jen boty a cáry oblečení. Těla se už dávno rozložila.

Nikdy nebudeme přesně vědět, co se se všemi těmi lidmi stalo. Jak přesně zemřeli? Jaké byly jejich poslední minuty? To nevíme. Díky zbytkům jejich oděvů ale aspoň víme, kde jejich těla nakonec skončila…

Související Příspěvky