Adoptovali dívku z Afriky. Když jim sdělila její životní příběh, poslali jí pryč.

Adopce je skvělá alternativa pro lidi, kteří chtějí mít děti, ale nemohou. Je to také šance pro normální život opuštěných dětí. Ale příběh této dívky z Ugandy ukazuje úplně jinou tvář adopce.

Složitý proces adopce
V sirotčincích po celém světě čekají miliony dětí na bezpečný domov a milující rodinu. Adopce bohužel není rychlý nebo snadný proces. Tento komplikovaný proces odradí mnoho párů . Někdy to trvá roky, než se batole umístí do správné rodiny.

Jessica a Adam Davis byli rozhodnuti si osvojit dítě. Ačkoli už měli čtyři děti, chtěli se o svou lásku podělit. Nechtěli však čekat mnoho let, a tak se rozhodli vzít dítě ze země, kde proces adopce netrvá příliš dlouho. Také si byli vědomi podmínek a traumat, které děti zažívají.

Nakonec bylo rozhodnuto. Pár se rozhodl přijmout malou holčičku z Ugandy. Jmenovala se Namata a neuměla anglicky. Manželé věděli, že dívka měla navzdory svému věku mnoho těžkých okamžiků.

Jessica a Adam zjistili, že jejich adoptivní dcera přišla o otce a že její matka zanedbávala své povinnosti. Věděli také, že dívka nechodila do školy, měla hlad, často zneužívaná a v jejím životě nebyl nikdo, kdo by jí dal lásku a péči.

První měsíce v nové rodině
Uplynulo šest měsíců, než se Namata naučil angličtinu. Nakonec řekla svým novým rodičům svůj příběh. Pak se přiznala, že nebyla zanedbána a její matka ji velmi milovala. Také chodila do školy a navzdory chudobě byl její život v Ugandě šťastný. Přiznala se, že jí chyběla biologická matka.

Dívka sdělila šokující přiznání
Manželé byli naprosto šokováni. Věřili však dívce, protože neměla důvod lhát. Rozhodli se však lépe sledovat historii Namaty. Pak vyšla najevo pravda. Dívka byla od své matky odebrána. Agentura podvedla její matku i adoptivní rodiče.

Falešná omluva pro adopční agenturu
Namatině matce bylo řečeno, že její dcera odešla jen na pár let, aby získala vzdělání. Později se měla vrátit domů, žena neměla tušení, že se navždy vzdala práv své dcery. Jessica a Adam okamžitě jednali.

Setkání s matkou
Nakonec se nám prostřednictvím právníka podařilo kontaktovat Namatinu matku. Dívka se mohla vrátit ke své rodině. Navzdory smutku se pár rozhodl dát Namatu matce, koneckonců šlo o štěstí a dobro dítěte.

Další vyšetřování
Ukázalo se, že mnoho dalších adopcí se stalo stejným způsobem. Agentury pro nelegální adopci byly uzavřeny a děti se sešli se svými rodiči. Namata udržuje kontakt s Jessicou a Adamem. Je jim velmi vděčná za jejich péči.

Související Příspěvky