Zemřel den poté, co mu lékař řekl že mu nic není. Jeho rodiče VARUJÍ všechny ostatní! Dejte si pozor!

Někdy příčinou smrti není vážné onemocnění, ale například i laxnost některých lékařů, kteří si s vyšetřením svých pacientů nedávají dostatečně záležet. Bohužel, špatné vyšetření nebo vyšetření s nedostatkem pozornost vede k tragickým úmrtím, kterým ale šlo zabránit.

Chlapec jednoho dne navštívil nemocnici. Bolelo ho břicho a měl zácpu. Ačkoliv se zácpa nezdá být nebezpečná, opak je pravdou. Jack Dunn byl 17letý chlapec, který žil naprosto spokojený život a jeho žití si opravdu užíval. Měl milující rodinu, spoustu kamarádů a každý jeho den byl dobrodružstvím, které si užíval plnými doušky.

Jednoho dnes dostal Jack obrovské bolesti břicha. Tak obrovské, že nemohl ani chodit. Jelikož se o něj jeho rodiče začali bát, vzali ho do nemocnice, kde požadovali vyšetření. Diagnóza zněla jasně a stručně: “Váš chlapec má zácpu”, řekl doktor a chlapec s projímadlem poslal zase zpátky domů.

Bohužel, o den později byl Jack nalezen bez známek život. Rodiče se zhroutili a celý případ začali okamžitě s bolestí v srdci řešit. Rodiče tvrdili, že lékaři postupovali ve vyšetření chlapce naprosto laxně a stačil jim pouhý snímek z ultrazvuku. A měli pravdu – lékaři se v tomto případě zachovali způsobem, který se nedá akceptovat!

Rodiče požadovali o prošetření celého případu a tak se nakonec i stalo. Dobře udělali, že o prošetření požádali, protože se ukázalo, že nešlo o “obyčejnou zácpu”, šlo o něco mnohem horšího. Chlapec měl diabetickou ketoacidózu, tedy onemocnění, během kterého si tělo nedokáže vytvořit dostatek inzulinu. Začne následně produkovat množství ketonových látek, vytratí se glukóza v těle, člověk je dehydratován a má problémy s dýcháním.

Právě toto onemocnění nakonec vedlo k chlapcově smrti. O špatném dechu chlapce přitom věděli jak rodiče, tak i lékaři, kteří však tvrdili, že je způsoben strachem z nemocnice. Stačil jeden jediný test navíc, chvilka větší pozornosti, větší péče a chlapec mohl být naživu.

Pokud vás trápí zácpa, máte žízeň, jste zmatení, unavení, špatně se vám dýchá a chodíte často močit, navštivte nejbližší nemocnici a doktorům sdělte, že máte podezření, že jste onemocněli diabetickou ketoacidózou.

Související Příspěvky