Tohle je skutečná práce snů. Nemusíte v ní dělat vůbec nic a měsíční plat je 52 tisíc korun!

Ano, zní to naprosto šíleně, ale opravdu tomu tak je. Pokud máte zájem o pracovní pozici, na které nebudete muset dělat vůbec nic a budete brát celkem slušný balík peněz, pokračujte ve čtení, vše vám vysvětlíme.

Dvojice švédských umělců vytvořila pozici, jejíž pracovní náplní je doslova nic. Mají jen jednu jedinou podmínku a to tu, aby si zaměstnanec píchnul odchod a příchod.

Pokud vám nedělá problém stěhování a to ani do Švédska, tak se těšte na rok 2026. V tento rok zde bude na vlakovém nádraží v Göteborgu volná pracovní pozice snů. Vaším jediným úkolem bude přijít do práce, píchnout si příchod, čímž rozsvítíte světla ve své pracovní kanceláři no a na konci směny si píchnete odchod. Jednoduché jak facka a to, co budete dělat během vaší pracovní doby, je čistě na vás.

Spánek, pouštění si filmů, čtení knížek, vyřizování osobní korespondence a tak dále. Pozor, to však není vše, co tato pohádková práce nabízí. Váš měsíční plat bude 52,6 tisíc korun, budete dostávat roční příplatky, příspěvek do penzijního fondu a aby toho nebylo málo, máte dokonce nárok na dovolenou. A v čem je háček? No, rádi bychom vám odpověděli, ale bohužel, nebo spíše bohudík v ničem.

Projekt je nápadem umělecké dvojice Simon Goldin a Jakob Senneby. V roce 2017 totiž byla vyhlášena soutěž, ve které agentura hledala tvůrce designu pro nové nádraží Korsvagen. Dvojce získala za vítězství přibližně 17 milionů korun. Jenže o peníze jí ani tak moc nešlo. Dvojce si uvědomovala, že taková částka by mohla pokrýt celoživotní plat jednoho zaměstnance a v ten moment jí bylo jasné, na co peníze využije. Vymyslela geniální zaměstnání, ve kterém pracovník nemusí dělat vůbec nic. Pokud tedy o pracovní pozici máte zájem, na rok 2026 si nic neplánujte.

Související Příspěvky