Dožil se 256 let! Těsně před smrtí prozradil recept na dlouhověkost. Žít dlouho nebylo nikdy lehčí!

Dožít se věku 256 let zní jako naprostý nesmysl, avšak ne v případě muže jménem Li-Čing. Li-Čing byl totiž muž, který se tohoto věku skutečně dožil. Samotným New York Times potvrdil, že bylo v roce 1930 objeveno přání ke stopadesátým narozeninám pana Činga a nakonec i blahopřání z roku 1877, k dvoustým narozeninám.

Li-Čing byl léčitelem a bylinkářem. S léčitelstvím začal už ve svých deseti letech, kdy poprvé začal sbírat v léčivé rostliny v horách. Začal je studovat a brzy se dozvěděl o jejich účincích na dlouhověkost.

Už od mládí se živil pouze rostlinami, které sám našel. Mezi ně patřily rostliny jako kustovnice čínská nebo divoký ženšen. Své oblíbené rostlinky zapíjel poctivě rýžovým vínem. Jeho strava měla na jeho zdraví opravdu blahodárný vliv, o čemž svědčí fakt, že se ve svých 71 letech přidal k čínské armádě jako lektor bojových umění.

Byl to velmi milý a oblíbený muž, který měl za celý svůj život 23 manželek a narodilo se mu více než 200 dětí. Li byl velmi chytrý muž, který procestoval mnoho zemí, ve kterých sbíral byliny. Cestování a sběr rostlin byly jeho oblíbené aktivity, které aktivně provozoval do prvních 100 let svého života.

Živil se prodejem bylin a rostlin, které nasbíral. Dokonce tvrdil, že během svého cestování poznal muže, kterému bylo dokonce 500 let. Právě ten ho naučil zásady zdravé výživy a poradil mu, jak se dožít co nejvyššího věku.

Li tvrdil, že tajemstvím jeho neuvěřitelné dlouhověkosti jsou vnitřní mír a klidná mysl spojené s technikami dechových cvičení. Jak už jsme ale popisovali na začátku, velký vliv na jeho zdraví měla i jeho strava. Li se dožil neuvěřitelně vysokého věku – 256 let. Na smrtelné posteli poté pronesl „Dokázal jsem všechno, co jsem na tomto světě dokázat měl“.

Související Příspěvky