Barbara Haščáková (†43) věděla, že umírá : Takto kamarádovi oznámila blížící se konec

Měla v sobě velké trápení, ale fanouškům ztělesňovala anděla o kterém zpívala. Prožívala své problémy mnohem intenzivněji než ostatní a byla křehká žena. Možná i to přispělo k jejímu rychlému skonu. Když se v roce 2000 odstěhovala za láskou do Ameriky, myslela si, že její život se promění v pohádku.

Tajemný život

Štěstí za velkou louži ale nenašla. Prozradila, že žije na Floridě, ale o tom, jak se má, mlčela i před nejbližšími přáteli. Co to prozrazovaly sociální sítě. Přidávala záběry z vystoupení na náboženských setkáních, zpívala v různých klubech, učila společenské tance, moderovala akce, hrála epizodní role ve filmech a dělala i modelku. Probudila se v ní i dobrodružná povaha. „Nejraději chodím hluboko do džungle, nebo pouště, kde není ani signál na telefon. Jen já a divoká zvířata. Příroda mi dává velkou energii. Ráda ale medituji i při skladbách Michaela Jacksona,“ řekla nám.

Protloukala se jak mohla

Po době, kdy začaly mít s manželem finanční problémy, nastaly v jejich vztahu vážné trhliny. Nejednou se hádali i před námi. Když zpěvačka prodala svůj byt v centru Bratislavy, chvíli bylo dobře, ale peníze se rychle rozkutálely. „V Americe je těžký život. Já jsem jí hned jak sem přišla říkal, aby se otočila a vrátila na Slovensko, kde měla skvěle rozjetou kariéru a výdělky,“ vyjádřil se zpěvaččin manžel Stevie.

Ubolená
Při manželských problémech se musela pasovat is výraznými zdravotními problémy. Dlouhodobě zápasila s onemocněním slinivky břišní a před dvěma lety blízké vystrašila, když jí operovali hlavu. „Měla jsem porážku. Lékaři mi řekli, že kdybych nepřišla včas, mohla jsem zemřít. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi může něco takového stát. Vždyť je mi jen jednačtyřicet let,“ řekla nám tehdy přímo v nemocnici na jednotce intenzivní péče.

Barbara byla pro mnoho lidí ztělesněním anděla o kterém zpívala.

Unavená

Potrápil ji i velmi těžký průběh covidu a v srpnu opět putovala do nemocnice. „Dnes brzy ráno mě operovali. Mám zápal plic a jsou také zavodněné. Asi mi i nohy z toho spuchly. Vypadám jako Fiona. Dostala jsem velmi mnoho infuze. Těžko se mi říká, je mi na odpadnutí a jsem strašně unavená,“ ponosovala se.

Po dvou dnech jsme v debatě pokračovali. „V nemocnici mi řekli, že jsem měla během operace selhání srdce. Museli mě oživovat. Mám to iv propouštěcí zprávě,“ postěžovala si nám dál. Barbara v Americe neměla dostatek financí na kvalitní lékařskou péči a svěřit se odborníkům na Slovensku odmítala z jediného důvodu. Bála se paparazzi. „Zabili by mě jako Ivetku Bartošovou. To raději zemřu tady a ať o mně nic nepíší,“ vyslovila přání.

Jedna z jejích posledních zpráv, kterou odeslala, byla opět plná bolesti. „Jednou žiji. Umírám. Nemám ani vodu. Včera jsem byla plavat, ale dnes nevím, co bude. Není to dobré,“ nahrála utrápeným hlasem 5. listopadu. Její skon oznámil Barbarin bratr Andrej Haščák 3. prosince. V nemocnici přitom skonala už 22. listopadu po náhlé cévní příhodě. 11. prosince by měla 44 let.

V únoru 2012 zažila Barbara Haščáková obrovskou ránu. Náhle jí zemřel milovaný otec Josef Haščák (†63).

Související Příspěvky