Náhlá smrt zpěvačky (†43) z MC Erik a Barbara: Odešla jedna z hvězd 90. let

Smutnou zprávu přinesly dnešní titulky, když se objevila informace o náhlém úmrtí zpěvačky Barbary Haščákové, která se proslavila především ve dvojici MC Erik & Barbara v 90. letech. Tato slovenská zpěvačka, která byla uznávanou ikonou dance scény, zemřela ve věku 43 let na Floridě.

Zpěvačku podle nedělní zprávy již delší dobu trápily problémy se slinivkou břišní. Nemocnice Memorial Hospital ve městě Sarasota, kde žila, určila jako příčinu úmrtí náhlou cévní mozkovou příhodu.

Zpěvačka podle médií zemřela už 22. listopadu a 28. listopadu se v Sarasotě konalo poslední rozloučení v kruhu nejužší rodiny a nejbližších přátel.Barbara Haščáková, jejíž hlas rezonoval v mnoha hitových skladbách jako „U Can’t Stop“ nebo „Save The Jungle“, byla podle informací z rodinného kruhu dlouhodobě v depresi. Její náhlé úmrtí je přičítáno mozkové příhodě, která byla pro zpěvačku osudná.

Rodina zpěvačky požádala o soukromí v těchto těžkých chvílích a vzdala hold Barbařině talentu a odkazu, který zanechala ve světě hudby. „Její písně a hlas tu pro nás zůstávají a budou nám ji připomínat,“ uvedl blízký příbuzný. Pohřeb se konal v úzkém rodinném kruhu v místní římskokatolické faře na Floridě a v následujících týdnech budou její ostatky převezeny na Slovensko do rodných Košic.

Barbara Haščáková a MC Erik, vlastním jménem Erik Aresta, byli jedním z nejúspěšnějších hudebních duet na Slovensku i v České republice. Jejich spolupráce přinesla řadu hitů, které si získaly srdce posluchačů a ovládly hitparády. Její nečekané úmrtí je velkou ztrátou pro slovenskou i českou hudební scénu. Vzpomínka na její hlas a písně však zůstane v srdcích fanoušků napořád.

Související Příspěvky