Zdrcená máma zesnulého Romana: Po pohřbu následovala střelba

Roman se 20. listopadu ve věku 15 let rozhodl ukončit svůj život skokem ze střechy své školy v Parchvanech. Tento incident se stal poté, co byl šik**ován spolužáky. Pár dní po této obrovskému neštěstí došlo před domem jednoho z jeho spolužáků ke střelbě.

Roman měl být podle slov jeho zdrcených rodičů dlouhodobě obětí ši**ny. Psychický tlak ze strany svých spolužáků nezvládl, což má být důvodem, proč se rozhodl zemřít. Ještě šokující je zjištění, že ke skoku ze střechy školy ho měli povzbuzovat jeho vrstevníci a celý akt si natáčet na video .

V neděli dali Romanovi jeho blízcí poslední sbohem. Jeho máma pod vlivem emocí vzala plynovou pistoli a pozdě večer si to namířila před sousední dům. V něm bývá jedna z dívek, které měly Romana vybízet ke skoku.

„V neděli po pohřbu našeho syna, když už odešli i hosté, tak jsem přemýšlela, že jsem si právě pohřbila jediného syna. Já nejsem žádný kriminálník ani nic takového, ani bych nikomu neublížila. Ale bohužel, udělala jsem strašnou hloupost. A protože už byla půlnoc, všude ticho a ve mně ten smutek a tlak a to všechno – vzala jsem tu zbraň a postavila jsem se před jejich dům. Nechtěla jsem nikomu ublížit, jen do vzduchu jsem vystřelila, ani nevím, kolik nábojů tam bylo. Nehezká slova jsem zakřičela. Je to zbraň, ale je to plynová pistole se zatavenou hlavní,“ uvedla zdrcená Iveta Michalíková pro TV JOJ . Případ vyšetřuje trebišovská policie.

S Romanem se přišlo rozloučit více než sto lidí, ale ze základní školy se dostavilo jen pár učitelů a žáků. Rodiče žádají potrestání viníků i odstoupení ředitele školy za dlouhodobě přehlíženou a neřešenou ši**nu.

Související Příspěvky