Čechmánkova exmanželka promluvila: Můj život s ním nebyl jednoduchý

Česká hokejová legenda Roman Čechmánek (†52) zemřel jen čtyři dny předtím, než se měl se svou exmanželkou soudit o společný majetek. Jeho bývalá žena Dagmar napsala o životě s profesionálním hokejistou diplomovou práci, ve které se snažila přiblížit realitu života s profesionálním sportovcem.

Ve své diplomové práci se Čechmánková ptala, zda je životní styl profesionálních sportovců takový, jaký je prezentován v médiích, nebo zda mají tyto rodiny větší problémy než běžné. Zdálo se, že naznačovala, že život s profesionálním sportovcem přináší velkou nejistotu, což zahrnuje časté stěhování, měnění škol pro děti a ztrátu kontaktu s příbuznými.

Čechmánková také naznačila, že její manžel se dostal do finančních potíží, což vedlo k soudnímu sporu a následnému rozvodu. Po rozvodu začala působit jako HR manažerka, protože během manželovy kariéry jako hokejisty musela svoji vlastní kariéru odložit.

Podle Čechmánkové rodina profesionálního sportovce nemá často prostor pro osobní rozvoj jeho ženy. Jak uvedla v diplomové práci, je téměř nemožné, aby se manželka podílela na ekonomické funkci rodiny. Celá rodina podle ní trpí kvůli potřebám kariéry profesionálního sportovce.

Aktuálně se Dagmar Čechmánková věnuje kariéře v oblasti HR managementu.

Související Příspěvky