Pohřeb Romana Čechmánka: Česko se loučí s hokejovou legendou z Nagana

Dne 18. listopadu 2023 se Česko naposledy rozloučilo s hokejovou legendou Romanem Čechmánkem. Pohřeb se konal ve Zlíně, přesně týden po smrti bývalého špičkového gólmana, v obřadní síni krematoria v areálu Lesního hřbitova.

Roman Čechmánek, který náhle zemřel ve věku 52 let, byl uznávanou postavou českého hokeje. Jeho nejslavnějšími chvílemi byl úspěch na Zimních olympijských hrách v Naganu v roce 1998, kde Česká republika získala zlaté medaile.

Poslednímu rozloučení s Čechmánkem přihlíželo mnoho sportovních osobností – někteří z nich s ním zažili euforii z vítězství v Naganu. Na pohřeb přišli například Jiří Šlégr a David Moravec, ale také další hokejové osobnosti jako Petr Čajánek, Rostislav Vlach, Ondřej Veselý, Radim Tesařík, Martin Prusek a Jan Tomajka.

Před pohřbem se fanoušci mohli rozloučit se svým hrdinou během speciální akce, která se konala před zápasem Vsetína proti Sokolovu. Během tohoto setkání se k fanouškům obrátila také Čechmánkova dcera Kateřina se svým dojímavým proslovem: „Hokej miloval a tady to měl nejraději. Navždy zůstaneš v našich srdcích, tati,“ pronesla.

Tragická zpráva o Čechmánkově smrti paralyzovala hokejovou veřejnost 12. listopadu 2023. Později zveřejněné parte ale odhalilo, že Čechmánek zemřel o den dříve, 11. listopadu. Příčina jeho smrti je prozatím neznámá. Podle dřívějších informací se ale Čechmánek potýkal s problémy s rukou, kvůli kterým chodil na obstřiky.

Čechmánkova smrt je obrovskou ztrátou pro český hokej a jeho odkaz bude navždy zapsán do dějin tohoto sportu. Jeho přínos na ledovém hřišti, ale i mimo něj, bude vždy připomínkou jeho talentu a vášně pro hokej.

   

Související Příspěvky