Náhle zemřel Roman Čechmánek, šampion z Nagana a mistr světa. Našel ho syn

Nešťastné zprávy rozehnaly mraky nad světem hokeje. Ve věku 52 let náhle zemřel Roman Čechmánek, bývalý vynikající brankář, olympijský vítěz z Nagana 1998 a trojnásobný mistr světa.

Roman Čechmánek se narodil v roce 1971 ve Zlíně. Svou hokejovou kariéru začal v týmu HC Zlín, odkud později přestoupil do Vsetína. S Vsetínem slavil pětkrát titul v české extralize a stal se trojnásobným mistrem světa v letech 1996, 1999 a 2000. Na olympijských hrách v Naganu v roce 1998 se stal součástí zlatého týmu, přestože se do branky přes fenomenálního Dominika Haška nedostal.

Po úspěšné kariéře v České republice se Čechmánek v roce 2001 přesunul do NHL, kde působil ve týmech Philadelphia Flyers a Los Angeles Kings. Po čtyřech sezonách se v roce 2004 vrátil do Evropy, kde hrál za německý tým Hamburg Freezers a později za tým HC Moeller Pardubice. Hokejovou kariéru ukončil v roce 2009 v týmu HC Oceláři Třinec.

Po ukončení aktivní kariéry se Čechmánek věnoval podnikání, avšak ne s takovým úspěchem jako v hokeji. Dostal se do vážných finančních problémů, které ho přivedly až před soud. Letos v červnu mu olomoucký vrchní soud potvrdil tříletý trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na pět let za podvod.

Čechmánek měl tři děti – syny Jakuba, Romana a dceru Kateřinu. Jeho syn Roman se rovněž věnuje hokeji a v minulé sezoně nastupoval za prvoligový Zlín.

V sobotu se bývalému brankářovi udělalo špatně, ráno nepřijel na zápas a nebral telefon. O sebevraždu by se podle informací iSport.cz jednat nemělo. „Potvrdil mi to jeho syn Roman, který ho našel. Včera s klukama nejel na zápas, protože mu bylo špatně, dneska měl jet s dětmi taky, ale už nereagoval ani na zprávy,“ řekl pro ČTK Miroslav Stavjaňa, šéf klubu v Uherském Hradišti.

Roman Čechmánek byl jedním z největších brankářů české hokejové historie. Jeho odchod je velkou ztrátou pro celý hokejový svět. Jeho památka zůstane navždy v srdcích všech, kteří ho znali a obdivovali jeho talent a odhodlání.

Související Příspěvky