Pohřeb Chandlera: Matthewa Perryho († 54) pohřbili v LA. Smutný pohled na Přátele

V pátek se v Los Angeles konal pohřeb herce Matthewa Perryho, který zemřel 28. října 2023 ve věku 54 let. Perry byl známý především díky své roli Chandlera Binga v populárním americkém sitcomu Přátelé. O úmrtí informovala média citující zdroj blízký rodině, který uvedl, že se herec utopil ve vířivce.

Pohřbu se zúčastnila úzká rodina a blízcí přátelé, mezi kterými nechyběli ani jeho kolegové z Přátel – Jennifer Anistonová (Rachel), Courteney Coxová (Monica), Lisa Kudrowová (Phoebe), David Schwimmer (Ross) a Matt LeBlanc (Joey), který se k ostatním přidal na poslední rozloučení.

Matthew Perry byl otevřený ohledně svých problémů se závislostí na alkoholu a léčích, které byly hlavním námětem jeho memoárů s názvem „Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing“ (Přátelé, milenci a ta velká, příšerná věc). O tři dny po oficiálním vydání knihy konstatoval: „Jsem starý narkoman zahnaný do kouta. Mám úzkostné stavy s příměsí deprese.“

Perryho známí a kolegové si na jeho smrti zvlášť silně uvědomili, jak velkou ztrátu pro ně, ale i pro televizní průmysl, jeho úmrtí představuje. Perry byl součástí jednoho z nejúspěšnějších televizních projektů na přelomu století. Seriál Přátelé se poprvé objevil v roce 1994 a během deseti sezon si získal srdce diváků po celém světě.

Matthew Perry v předchozích rozhovorech hovořil o své závislosti, která mu vytvořila velké mezery v paměti. Prozradil, že si například vůbec nepamatuje období natáčení třetí až šesté série Přátelé.

Po jeho smrti byla založena nadace na jeho jméno, která má podporovat lidi bojující se závislostí. Perry v minulosti prohlásil: „Až zemřu, nechci, aby první, co se bude zmiňovat, byli Přátelé – chci, aby první, co se bude zmiňovat, byla pomoc druhým. A hodlám to po zbytek života dokazovat.“

 

Související Příspěvky