Smutný pohled na hrob Dana Heribana (†43). Zůstaly tam věnce z pohřbu a chybí i pomník: Takhle to tam vypadá

Hrob Daniela Heribana (†43), sympatického herce a muzikanta, který nás nečekaně opustil uprostřed produktivního věku, je pochmurným pohledem na kraji hřbitova v Suché nad Parnou. Pět měsíců po jeho smrti zde stále chybí náhrobek a na hrobu zůstaly věnce z pohřbu.

Heriban, známý také jako Brmbalík z Horní Dolné a seriózní Dubček z filmu Muž, který stál v cestě, navštívil den před smrtí lékaře kvůli akutní bolesti zad a hrudníku. Jeho zdravotní stav však byl závažně podceněn a stal se obětí akutní disekce aorty s prasknutou hlavní srdeční tepnou.

Jeho hrob je stále pokryt mnoha věnci z pohřbu, velkým umělým srdcem ze stuh a několik svíček zde stále hoří. Nechybí ani čerstvé „dušičkové“ chryzantémy od rodiny, přátel nebo obdivovatelů. Na místě je také dřevěná lavička.

Podle pravidel se náhrobek obvykle umisťuje přibližně po roce, kdy se zem usadí. Proto je absence náhrobku na Heribanově hrobě něco, co je v souladu s očekáváním.

Jeho smrt představovala velký šok pro mnoho jeho fanoušků a vyvolala vlnu soustrasti pro jeho rodinu. Při pohřbu se v Slovenském národním divadle uskutečnila rozlučka, kde jeho kolegové drželi čestnou stráž.

Heribanův odpočinek na kraji hřbitova v Suché nad Parnou je smutným připomenutím jeho předčasného odchodu. Jeho památka však stále žije v srdcích jeho fanoušků a těch, kdo ho milovali.

 

Související Příspěvky