Zoufalý Slováček o rakovině své dcery: Je to hrozné jak jí nemoc ničí, je to horší než všichni čekali!

Felix Slováček nemá dobré zprávy. Nemoc, která ničí jeho dceru, je agresivnější než dříve.Rodiče Aničky Slováčkové, Felix Slováček a Dáda Patrasová, prožívají velké utrpení, jejich dcera už potřetí bojuje se zákeřnou rakovinou.

Dříve rozhádaný pár, kolem kterého se stále vznášely skandály, se dal dohromady a snaží se svou dceru co nejvíce podpořit. Jak potvrdil Felix Slováček jumiór, Dada dokonce bojovala se svými démony a přestala pít.
Aničin otec Felix Slováček zoufá nad nemocí své dcery. Jeho dcera před časem překonala rakovinu prsu a nyní se potýká s rakovinou plic. Se slzami v očích mluvil Slováček o tom, co teď prožívá. „Asi to začalo nějakou metastázi, když se to takhle přestěhovalo. Je to na h*vno! Co vám mám říct… Pro mě jako pro otce je naprosto hrozné, že je moje holčička vážně nemocná, a i když se budu snažit sebevíc, nedokážu jí nijak pomoci,“ přiznal nešťastný otec.
O návratu nemoci své dcery věděl Slováček od začátku. „Byl jsem s Aničkou na prvním rentgenu. Protože kašlala, vzal jsem ji k paní profesorce Čermákové a ta hned na první fotce poznala, že je problém. Poslali jí na další vyšetření, tak jsem šel s ní. Prožíval jsem to s Aničkou, když to všechno vypuklo. Nakonec přišla a řekla: ‚Tati, už je to tam zase,’“ přiznala smutně.
To, co Slováčka děsí nejvíce, je fakt, že jí paradoxně nejvíce ubližuje její věk. Kdyby podobná nemoc napadla i jejího otce, nemusela by mít tak rychlý průběh. „U mladých lidí je to agresivnější,“ vysvětlil Felix. „Ale žiju ve víře, že to dobře dopadne. A že Anička bude mít to štěstí, že to vybojuje. Ona sama je také pozitivní,“ vysvětluje hlava rodiny. „Jak to bude, vědí jen lékaři. Uvidíme, jak bude chemoterapie fungovat,“ říká.
Jeho dcera Anička je podle něj velmi statečná, ale její nemoc stmelila celou rodinu a jsou tu pro ni a snaží se jí být oporou. „Zrovna dneska jsme se potkali, šla z odběru krve. Bydlí jinde, má přítele a svůj život, ale ví, že kdykoliv požádá o pomoc, jsme tu pro ni a uděláme pro ni cokoliv. Celá rodina. Já, bratr, matka Dáda Patrasová. Ta také vnímá, že Anička má velký problém. Ráda by pomohla, ale jak?“, zoufá si nešťastný otec.
„Nemůžeme dělat nic jiného, než věřit lékařům, že se s tím poperou. Aničin dědeček byl lékař, takže moc dobře ví, že je lepší respektovat medicínu a neposlouchat šarlatány. Kdyby zkusila všechno, co jí lidé nabídnou, aby se vyléčila, zabilo by ji to jako první,“ říká Slováček.

Související Příspěvky