Jako by rakovina nestačila! Anička Slováčková má další zdravotní problém!

Krátce poté, hned druhý den po křtu alba na skvělém koncertě Aničky Slováčkové (28), přišla od sympatické zpěvačky špatná zpráva.

Přiznala se, že už více než měsíc věděla, že se jí rakovina vrátila a tentokrát zasáhla plíce. Ihned poté dostala první dávku chemoterapie. Moc dobře věděla, co ji čeká, protože se před několika léty také léčila s rakovinou prsu. Kromě dalších doprovodných problémů jí vypadávaly vlasy, což jí ztížilo přijmout hořkou skutečnost, že to na ní opět čeká. Aby toho nebylo málo, je tu ještě jedno trápení.

„Jsem připravená bojovat,“ čelila Anička Slováčková novému nálezu rakoviny ve svém nedávném vzkazu na Instagramu. Po zkušenostech s chemoterapií před čtyřmi léty, kdy se léčila s rakovinou prsu a vypadaly jí vlasy, si je nyní nechala ostříhat nakrátko. Je známo, že chemoterapie má také škodlivý vliv na lidskou imunitu.

Proto je po několika dávkách obvyklé zařadit třítýdenní přestávku, abyste se z ní alespoň trochu zotavili. Celý cyklus by měl trvat tři měsíce, a to i s přestávkou, ale už na začátku se objevil u Aničkyproblém. Nemoc jí skolila pravděpodobně kvůli oslabené imunitě.

„Dnes odpoledne jsem měla být v Brně na Československém lvu, ale celý víkend budu v posteli,“ vysvětlovala včera Anička v posteli. Nyní, na podzim, začala chřipková sezóna jako obvykle a ona byla pravděpodobně mezi prvními, kdo tuto nepříjemnou nemoc chytil. Jistě jí všichni přejí brzké uzdravení, protože v boji s rakovinou potřebuje hodně síly a energie, která jí nyní bohužel vyčerpává viróza.

Má s sebou ale dva domácí mazlíčky, milovanou Jindřišku a koťátko. A možná na ni dohlíží její přítel, jehož jméno zatím neprozradila, jen to,že je to muzikant a znají se už dlouho, ale donedávna byli jen velmi dobří přátelé.
Jisté je, že Anička má velkou oporu ve svých rodičích, mamince Dagmar Patrasové a tatínkovi Felixi Slováčkovi. Oba jsou velmi zdrceni návratem její zákeřné diagnózy, zejména maminka to velmi špatně snáší a vůbec to nekomentuje.

Ale i otec se o svou milovanou dceru velmi bojí. „Už tak nějak víme, do čeho jdeme, alespoň okrajově, víme, co nás čeká. Jsou z toho nešťastní, ale pro mě jsou tu na tisíc procent,“ svěřila se Anička magazínu. „Věřím, že když jsem to dokázala poprvé, dokážu to znovu,“ dodala odhodlaně.

Slováček také vyjádřil plnou podporu své dceři a naději. Musím říct, že to zatím snáší dobře. Je to začátek léčby, ale opravdu bychom si přáli, aby v ní mohla pokračovat celá rodina.“ Na Aničku jistě myslí a podporují ji všichni její početní fanoušci. Nezbývá než věřit, že i její současná přidružená nemoc brzy pomine.

 

Související Příspěvky