Vrátila se jí rakovina, protože chce zemřít? Anička Slováčková otevřeně o kontroverzním názoru Duška !

Už několik měsíců silně rezonuje kontroverzní názor herce Jaroslava Duška (62) na rakovinu. Zejména věta, že rakovina je volbou lidí, kteří nenávidí život, se do života vžila a vyvolala masivní vlnu nesouhlasu.
Ačkoli herec namítal, že tato část byla vytržena z kontextu, dotkla se mnoha lidí, kteří zažili rakovinu buď v rodině, nebo na vlastní kůži. Anička Slováčková (27) je bohužel jednou z nich.

Sympatická zpěvačka a herečka Anička Slováčková je oblíbená napříč různými věkovými skupinami veřejnosti. Na svém instagramovém profilu je vždy milá, nekonfliktní, upřímná a snaží se dodat optimismus a naději každému, kdo má problémy. Tam se také podělila o svou zkušenost s rakovinou prsu, ze které se vyléčila před 4 lety. O to těžší pro všechny její příznivce bylo přijmout nedávnou zprávu, že se jí vrátila rakovina, tentokrát zasáhla plíce. Rozhodla se znovu bojovat a už dostala první dávku chemoterapie.

V Aniččině hlavě však stále rezonuje výrok herce Jaroslava Duška z červencového rozhovoru. Řekl, že rakovina je volbou lidí, kteří nenávidí život. V té době nevěděla, že se jí rakovina vrátí, a souhlasila s ním, že psychická stránka hrála velkou roli v její léčbě a pravděpodobně i v jejím vývoji. Sama svého času veřejně přiznala, že velmi těžko snášela dlouhodobé vzájemné spory mezi rodiči Dagmar Patrasovou a Felixem Slováčkem, a proto se od nich snažila distancovat poté, co se jí objevila rakovina. Duškův názor, že „člověk to může svou silou otočit, když chce“, jí asi také nebyl v nevraživosti. Nyní však zjevně nesouhlasí se svými kontroverzními slovy, že ti, kteří zemřeli, nenávidí život. „Ten člověk nemá rád život, nemá rád sám sebe,“ tvrdil Dušek, ale Anička umí i zdůvodnit, proč je to nesmysl.

„Občas na mě padaly deprese, ale rozhodně jsem už nepřemýšlela o tom, že bych svůj život ukončila. Od té doby, co jsem dokončila svou první léčbu, žiji opravdu krásný a naplněný život,“ svěřila se se svou zkušeností v rozhovoru pro časopis. „Jestli jsem dřív váhala, co v létě rozpoutal rozhovor s Jaroslavem Duškem o rakovině, teď už ničemu z toho nevěřím. Jsou to prostě nějaká vysilující nařízení shora, nebo možná zdola. Někdo si prostě hodil kostkou a určil, kdo bude nemocný a kdo zdravý,“ řekla a přiklonila se k fatalismu. Zároveň to byl její optimismus, který jí určitě pomohl se uzdravit a všichni věří, že to tak bude i nyní. Dušek si v souvislosti se skandálem, který vyvolal, postěžoval, že „jinými slovy, řekl jsem jen to, co odborníci zjistili před lety“. Neexistuje však jednota názorů, o čemž svědčí velký ohlas veřejnosti.

Související Příspěvky