Od pohřbu Patricie Janečkové (25†) uplynul téměř týden: Síla, co se děje po jejím odchodu

Říká se, že po smrti se velikost člověka, který odešel navždy, plně projeví.Stalo se tak i v případě mladé operní pěvkyně Patricie Janečkové, která ve svých 25 letech podlehla zákeřné rakovině. Její blízcí se s ní navždy rozloučili 7. října, ale Patricia je stále tam, v myšlenkách těch, kteří ji milovali.

Není pochyb o tom, že Patricia byla velkým pěveckým talentem. Dívka s andělským hlasem, která v roce 2010 zvítězila v pěvecké soutěži Talentmania, zanechala skvělý dojem již ve svých 12 letech. Se soutěží nabrala její kariéra na obrátkách – po vítězství vydala vlastní debutové album.

V Ostravě vystudovala operní zpěv na Janáčkově konzervatoři, vystupovala na festivalech v Čechách i v zahraničí. Díky opernímu zpěvu zazářila na mezinárodní scéně v roce 2014 jako absolutní vítězka pěvecké soutěže Concorso Internazionale Musica Sacra v Římě. Jako sólistka vystupovala s mnoha českými a slovenskými symfonickými a komorními orchestry a působila v Národním divadle moravskoslezském.

Zpěvačka si vybudovala velkou fanouškovskou základnu, a protože vystupovala i v zahraničí, není divu, že ji obdivují i vzdálení cizinci. Můžete také nalézt stránku na Facebooku s 2 400 členy – fanoušky z celého světa. Je dojemné, jak mluví o Patricii v kapele, jak jim chybí zpěvačka. Skupina byla založena před více než rokem. „Moji drazí přátelé, když jsem vytvářel tuto skupinu, byl jsem tak okouzlen Patriciiným hlasem a talentem, že jsem se ponořil do jejího světa.

Její odchod ve mně zanechal nesmírný smutek a prázdnotu v mém životě. Byl jsem tak smutný, že mé zdraví začalo trpět. Učinil jsem těžké rozhodnutí skupinu na čas opustit, abych se pokusil vyléčit z této obrovské tragédie, a požádal jsem Jeana-Clauda Jossarta, aby skupinu moderoval,“ napsal krátce po své smrti správce fanouškovské skupiny Zirk Jansen. Podívejte se, jaké vzkazy fanoušci zanechávají zesnulé Patricii, chytnou vás za srdce.

Související Příspěvky