Anička Slováčková pojmenovala příčinu návratu rakoviny! Právě toho se její rodiče báli nejvíc!

Když Anička Slováčková (4) ve středu 28. října v pražském Lucernu křtila své nové album, přidala skvělou show, kde si troufla předvést vlastní akrobatické číslo. Všechno v jejím životě se zdálo perfektní, dokud druhý den nezveřejnila šokující zprávu na sociálních médiích, že se její rakovina vrátila, tentokrát zasáhla plíce. Pro její fanoušky to bylo jako blesk z čistého nebe. Anička je velmi sympatická a citlivá žena, možná právě její velká empatie způsobila její problémy s rakovinou.

Skutečnost, že se Anička Slováčková narodila do rodiny slavných rodičů herečky Dagmar Patrasové a hudebníka Felixe Slováčka, jí paradoxně nepřinesla žádné velké štěstí, jak by se mnozí mohli domnívat. Byla příliš empatická, než aby přehlédla rodinné napětí kvůli častým nevěrám jejího otce a špatným reakcím matky. Možná to byla rakovina prsu před čtyřmi lety, která je měla varovat, ale bohužel nemohli překročit svůj stín a dál vyšilovali a veřejně se ztrapňovali. I když se Anička oficiálně snažila od rodičů distancovat, ve skutečnosti si toho rozhodně nemohla nevšimnout.

Rodiče by jí teď nepochybně dali všechno, aby se vyléčila. „Jakmile jsme to zjistili, okamžitě jsme ji začali podporovat, aby léčbu zahájila co nejrychleji,“ řekl Slováček. Věděl o tom samozřejmě dřív, než to Anička dala najevo veřejně. Ona a Patrasová se také nejvíce obávali, že jejich dcera nebude chtít podstoupit mučednictví onkoterapie, kterou podstoupila před 4 lety.

Nakonec jim spadl kámen ze srdce, když se v pátek rozhodla podstoupit chemoterapii. „Bylo pro ni rozhodování o to těžší, že už věděla, co ji čeká,“ zdůraznil Slováček velké odhodlání své dcery se podruhé zotavit. „Nikdo z nás si nepřipouští, že by už nebyla zdravá. Anička je velká bojovnice a dost slov,“ Slováček hodnotil nekompromisně.

Zatímco v případě první rakoviny Anička také připustila, že události v její rodině mohly negativně ovlivnit psychiku, tentokrát vidí příčinu jinde. „Lékař mi řekl, že návrat rakoviny může také způsobit velký pokles imunity, jako je těžká chřipka. V okamžiku, kdy něco takového zasáhne tělo, které už rakovinu překonalo, může se stát, že buňky začnou znovu reagovat,“ shrnula Anna. S lékařem hledali odpověď na otázku „proč“.

V jejím životě skutečně nastala situace, která by mohla hrát do karet této teorii. „Covid jsem překonala, dva roky jsem byla v pohodě a loni na podzim jsem dostala takovou chřipku, že jsem si opravdu myslela, že je konec,“ svěřila se Slováčková. „Ta chřipka mě úplně zničila a měsíc jsem se z ní dostávala.

A něco ve mně kvůli tomu asi buje,“ přemítá zpěvačka, která stále neztrácí naději a zdůrazňuje, že věří v lékařský pokrok. „Možná mi teď léčba zabere, takže za tři měsíce budu mít výsledky jako zdravý člověk,“ říká optimisticky a všichni věří, že tomu tak skutečně bude.

Související Příspěvky