Bílé květy a slzy smutku. Poslední rozloučení s operní zpěvačkou Patricií Burda Janečkovou: Fronta lidí před kostelem nebrala konce

Ubohá Patrícia v sobě našla sílu a napsala si scénář své poslední rozloučení.

V ostravském kostele Svatého ducha je dnes zvláště ponurá atmosféra. Od jedenácté hodiny z jeho útrob slyšet tichou smyčcovou hudbu a zoufalé nářky. Davy lidí se sem přicházejí rozloučit s mimořádně talentovanou zpěvačkou Patricí Burda Janečkovou (†25).

Mezi truchlícími si všímáme velmi mnoho mladých lidí. Přátele, spolužáky, ale i Ostraváka Martina Chodúra s manželkou, který s Patricí v minulosti stál nejednou na jevišti.

Oficiální rozlučková mše začala úderem čtrnácté hodiny. Tentokrát už jen pro rodinu a přátele. U vchodu se smuteční hosté museli prokázat pozvánkou v mobilním telefonu.

Tklivá melodie ještě více prohlubovala ponurou atmosféru, beznaděj a smutek všech, kteří měli k Patricii Burda Janečkové z jakéhokoli důvodu blízko. Dříve než promluvil farář Vítězslav Farehulka, hluboce si povzdechl. „Milí známí, blízcí, Patrícia, rodina, Vlastík. Loučíme se s neobyčejnou ženou, Patricí Burda Janečkovou,“ promluvil se zúčastněným a pokračoval slovy z nichž je zřejmé, že Patricia věděla, že čas její smrti se blíží.

„Patricia si přála, aby na úvod zněla melodie z filmu Babička. Je to scéna, kdy babička s Barunkou a dětmi přicházejí na zámek, aby se setkali s paní kněžnou. Pro Barunku to byl obrovský zážitek. Nikdy nic v životě takového neviděla. Moji milí, věřím, že něco podobného nyní prožívá Patricia. Věřím, že je nyní naplněna úžasem nad boží nádherou a její srdce je naplněno vděčností,“ vyjevil farář naděje.

Dříve než Patrícia Burda Janečková opustila pozemský svět, rozloučila se písní s názvem Osvobozená. „Toužím navléknout peří a plát kam lidé nemůžou,“ přednesla své přání andělským hlasem.

Související Příspěvky