Anička Slováčková (28) znovu trpí rakovinou, nad kterou už jednou vyhrála

Zpěvačka Anna Julie Slováčková (28) šokovala své fanoušky, když oznámila, že rakovina, se kterou v minulosti několikrát bojovala, se vrátila. Nyní si všichni upřímně přejí, aby se jí podařilo latentní nemoc znovu překonat.

„Bude to doják,“ oznámila Anička před koncertem s kapelou Aura v Lucerně 4. října. Představení se vydařilo, jen o den později Slováčková přiznala smutnou zprávu, která se v jejím životě stala. Zveřejnila to na Instagramu. „Vyhrál jsem to poprvé – jsem si jistý, že to zvládnu i napodruhé. Jen jsem vám to chtěl říct po včerejším křtu v Lucena Music Baru… Nechci se tím zabývat Něco, co bylo až do toho dne pro mě tak důležité a že jsem se tak tvrdě připravoval tak dlouho… Taky jsem doufal, že můj první příspěvek po celé této nádherné noci bude o něčem jiném, ale každopádně je to venku Samozřejmě se k tomu musím vyjádřit.. jeden znamená…a něco nad nebo pod věcmi se mění, takže když jsem měl slavit desku 9. srpna a když vyšel nový klip, potvrdili, že se mi vrátila rakovina a nebyl žádný zájem slavit. Měla jsem pocit jako hrozný vztek. A samozřejmě strach,“ přiznala Anička.

„A taky mám pocit, že jsem všechny zklamal… Nechci v nikom vzbudit strach a nechci, aby návrat rakoviny vypadal jako pravidlo. Není to pravidlo. Tentokrát se to ustálilo v plicích… Ale pořád jsem připravená znovu bojovat. Alespoň dnes jsem na ten boj trochu připravená,“ pokračovala ve své dojemné zpovědi.

„Prosím všechny o shovívavost… vím, že jsem se s vámi poprvé podělil o mnohé, ale musím se s tím více smířit a zpracovat to více sám… alespoň prozatím. Budu pokračovat pracovat, jak nejlépe umím. Svět by se nezbořil, kdybych to nedokázala. Prosím, dávejte na sebe pozor. Buďte zdraví. Miluju vás,“ dodala fanouškům. Začněte hrudkou V roce 2013 si herečka a zpěvačka poprvé nahmatala bulku v prsu. Tehdy se ukázalo, že nádor je nezhoubný. V roce 2016 se to opakovalo. „Přivolal jsem to sám. Souvisí to s vaší myslí, psychikou, stresem. Můj život neměl konce, než být nemocný. Do té doby jsem vystudoval, hrál v divadle, zažil to, co bylo doma. Byla to pro mě velká věc Je toho moc,“ přiznává v narážce na svého otce Felixe Slováčka (80), který ji v té době veřejně podváděl s výtvarnicí Lucíí Gelemovou (40 let). maminka Dáda Patrasová (67 let). Anika následně chodila na pravidelné kontroly.Rakovina se vrátila v říjnu 2019. Třetí nález ale už bohužel vyplnil ty nejhorší obavy a Anička Slováčkovási vyslechla diagnózu: zhoubný nádor. Podstoupila operaci, kdy jí byla rakovina odebírána i z uzlin, chemoterapie a také ozařování, co jí poznamenalo kůži popáleninami. Přišla o vlasy – ale ani to ji neodradilo od zběsilého pracovního tempa. I při náročné léčbě stále hrála v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde pro ni připravili paruku, co vypadala jako její vlastní kadeře, dál také koncertovala se svou kapelou a vystupovala.

„Na všechno jsem připravena a nic mě neomezuje normálně zpívat, nemám přece rakovinu hlasivek,“ tvrdila statečně. Zvažovala i odstranění obou prsů, takzvanou mastektomii, aby nebezpečí recidivy eliminovala. „Ano, přemýšlela jsem nad tím dost často,“ odhalila blondýna, která tvrdí, že by se to nebála podstoupit. Už jen kvůli svému zdraví. „Ale moje paní doktorka po všech různých testech řekla, že to není potřeba, že je u mě riziko nízké,“ prohlašovala optimisticky v dubnu 2020.

„Uvědomil jsem si, že moje nemoc není jednoduchá a že hrozba smrti je hned za rohem, ale smrti jsem se nebál. Bál jsem se víc o své blízké než o sebe. Ale nějak jsem v srdci cítil, že přešlo by to.“ prohlásila, když jí znovu začaly růst vlasy, obočí a řasy. To, že během léčby přibrala deset kilogramů, ji zpočátku trápilo, ale nakonec to hodila za hlavu. Místo toho je vděčná, že to všechno udělala… „Vím, že moje tělo nevypadá dokonale, ale nejsem katalogová modelka. Víš co? Tohle tělo mi zachránilo život!“

Zdálo se, že už má konečně všechny zdravotní problémy za sebou. Že nemoc skutečně překonala, že e se nevrátí… Znovu se začala radovat ze života, vydala album plné autorských písniček. Bohužel osud rozhodl jinak a Anička má před sebou další bitvu.

Související Příspěvky