Dojemná slova mladého vdovce po Janečkové (†25) : Při čtení vám bude běhat mráz po zádech

Operní pěvkyně Patricie Janečková (†25), která se proslavila především jako vítězka Talentmanie, náhle zemřela na rakovinu prsu.

 

Se zákeřnou nemocí bojovala od ledna 2022, lékaři jí zákeřnou nemoc diagnostikovali, podstoupila chemoterapii, ozařování a také mastektomii. „Od ledna do července jsem byla v podstatě stále v nemocnici. V srpnu jsem podstoupil operaci. Po rekonvalescenci mě čekalo ozařování. To trvalo měsíc. Každý den kromě víkendů,“ smutně řekla před dvěma lety, kdy jí nejvíce oporou byl její partner, český herec Vlastimil Burda (32).

Patricie mluvila o svém boji veřejně, nemlčela. Dokonce se nejednou ukázala bez paruky. Chemoterapie ji připravila o vlasy. „Několik měsíců jsem sbírala odvahu zveřejnit fotku bez paruky a šátku. A je to tady. Jsem na to zvyklá a nemyslím si, že je důvod se obávat jakékoliv negativní zpětné vazby,“ napsala k fotce úplně bez vlasů. Stejně odvážný přístup zvolila i k operaci, při které lékaři odstranili prsní tkáň. Tyto obrazy drásaly mnohá srdce, ale také dodaly odvahu. „Dnes slavím 24. narozeniny. Nikdy by mě nenapadlo, že budu v tomto věku bojovat s rakovinou, ale život je nepředvídatelný a čeká nás spousta překážek, se kterými musíme bojovat,“ svěřila se tehdy s tím, že všem posílá spoustu pozitivní energie.

O rok později oznámila, že konečně zvítězila nad pohromou. Ale její štěstí netrvalo dlouho, včera přišel šok, který nikdo nečekal. Mladá žena, která se na konci června provdala za svou lásku Vlastimila, nakonec v neděli podlehla rakovině, obklopena svými blízkými. Přestože to byl pro veřejnost obrovský šok, ona a její manžel se po svatbě odmlčeli. Po dobu tří měsíců nepřidali žádné fotografie. Možná už věděli, že se nemoc vrátila, zřejmě udeřila s ještě větší silou.

Jejich poslední společné záběry však nenaznačovaly, že by zpěvačka byla v tak špatném zdravotním stavu. Chlubili se svou nejkrásnější životní událostí, a to svatbou, kde byla Patrici krásnou nevěstou v bílých romantických šatech. „Bez kříže nenajdete lásku, bez lásky kříž neunesete,“ napsal Vlastimil, který rychle ovdověl a dnešní dny jsou pro něj nesmírně těžké. Ukázal svou bolest veřejnosti tím, že změnil svou profilovou fotku na černou.

Mezi posledními akcemi, které manželé společně zažili, byl letní festival Pohoda, který se konal v Trenčíně. Usmívali se a bavili se s přáteli v plném proudu. Vypadali opravdu šťastně a spokojeně.

Související Příspěvky