KRUTÁ pravda o SMRTI Patricie Janečkové (†25): Věděla, že je zle !

Slovensko a Česko šokovala v pondělí ráno zpráva o smrti zpěvačky Patricie Janečkové.

Všichni si mysleli, že rakovinu nadobro porazila. Věděla však, že věci nejdou hladce… V lednu 2022 se Patricie Janečková dozvěděla, že má rakovinu prsu. Následně v srpnu podstoupila mastektomii. V únoru 2023 ale všem fanouškům přinesla dobrou zprávu, která všechny fanoušky potěšila. „Chci moc poděkovat svým lékařům, díky kterým jsem se vyléčila,“ uvedla na síti Instagram a nadále sdílela mnoho okamžiků uzdravení.

Bohužel, v neděli Patricia zemřela. Její smrt byla velkým šokem pro celou zemi. O tom, že se opět necítí  vůbec dobře, totiž mladá zpěvačka zatím fanoušky neinformovala. Kromě nejbližších to věděl zřejmě jen úzký divadelní kruh.

Janečková se totiž připravovala na nový úkol. „Náš muzikálový soubor s ní měl spoustu plánů – a ona s námi. Spousta skvělých úkolů měla za sebou a další jsme plánovali. Jedna z nich byla dokonce pevně zakotvena v dramaturgickém plánu a vstupenky byly už v prodeji,“ prozradila šéfka muzikálového souboru Národního divadla Moravskoslezského Gabriela Petráková.

Novou roli měla napsanou  přímo pro sebe a původně se nepočítalo s žádnou alternací. „Nějaký čas se zdálo, že svůj boj vyhrává. Ukázalo se však, že  opak je pravdou. Chuť do života i do práce jí na nějakou dobu nevzalo ani vědomí, že v tomto boji nemá šanci zvítězit,“ přiznala krutou pravdu Petráková.

Patricie tedy, že se jí zhoršuje stav  věděla. \“Sama přišla s myšlenkou nutné alternace ve hře Interview, kterou její autoři psali takříkajíc na tělo,\“ uvedla šéfka souboru. Samozřejmě nikdo nečekal, že nemoc bude postupovat tak rychle. \“To, že se plánované premiéry nedočká, netušila ještě v létě ani ona sama, ani my,\“ uvedla se smutkem Petráková.

Premiéra muzikálu je naplánována na 29. listopadu. „Pochopitelně si jí musíme na jevišti  představovat, a proto považujeme za samozřejmé, že tuto inscenaci věnujeme její památce. To je jen slabá náplast na bolest, kterou nad jejím odchodem všichni cítíme,“ uzavřela šéfka muzikálové sekce divadla.

Související Příspěvky