Brodská bojuje s nemocí, které podlehl Žbirka ! Je to vážné, léčba nezabírá !

Fanoušky jedné z nejvýraznějších českých hereček své generace Terezy Brodské (55), dcery slavných herců Jany Brejchové a Vlastimila Brodského, zpráva o jejím zdravotním stavu vyděsila.

Postihl ji těžký zápal plic a lékaři nebyli schopni zajistit adekvátní léčbu, Brodská byla poměrně dlouho ve vážném stavu.

Po dlouhé odmlce, kdy Brodská ani nezavolala svým přátelům, se jí konečně podařilo dostat alespoň krátkou zprávu o tom, co se s ní děje. Ale nikoho z tím moc nepotěšila, nebyla daleko od vítězství nad nemocí. Může to trvat týdny, než se to stane. Zápal plic, který jí lékaři diagnostikovali, není žádná maličkost, neměla by se podceňovat. Miro Žbirka s ní také před dvěma lety bojoval a byla příčinou jeho předčasného skonu. V jeho případě se však tato nemoc několikrát opakovala a postupně jeho tělo stále více vyčerpávala.

O svém současném stavu Brodská napsala na Instagram: „Devátý den horečky, třetí antibiotika. Čekám na výsledky… Zatím jen potvrzený zápal plic. Musela jsem zrušit všechny pracovní povinnosti. Tímto se všem omlouvám. Samozřejmě hlavně v divadle Ungelt, kde jsem měla zkoušet! Už několik let mi nebylo tak špatně. Také se všem omlouvám, že neodpovídám na zprávy. Opatrujte se!“

O herečku se stará její manžel Herbert Slavík (60), zatím nevěřím, že Tereze bude brzy docela dobře. Kromě jejích fanoušků jí drží palce i přátelé a kolegové. Mnozí jí posílali povzbudivé vzkazy. Náhlou absenci dcery však nepochybně nejvíce pociťuje její slavná matka, herečka Jana Brejchová (83), která po mrtvici léta leží ve zdravotnickém zařízení.

V červenci Brodská v rozhovoru o své matce řekla: „Moje matka leží, ale stále se zajímá o aktuální dění. Ráda čte, dívá se na televizi… Není dobré mluvit o jejím špatném zdravotním stavu znovu a znovu. Není.“ Brejchovou velmi povzbudilo, že Tereza spolu se svým manželem Herbertem Slavíkem, známým fotografem, splnili její přání a loni o ní vydali knihu s velkým množstvím fotografií z rodinného archivu. „Když jsme jí přinesli náhledy knihy, maminka hodně ožila. Myslím, že jsme s Herbertem uspěli,“ spokojeně řekla Tereza Brodská. Doufejme, že bude brzy opět fit a bude moci znovu navštívit svou matku.

 

Související Příspěvky