Osud se s Neckářem nemazlil. Po pádu skončil v ústavu, dnes pomáhá nemocným

Před lety se musel začít znovu učit mluvit a chodit a teď má na pódiu stále plno energie.

Česká hudební legenda Václav Neckář (79) měl těžký osud. Před pár lety prodělal mozkovou mrtvici, po které se musel znovu naučit mluvit a chodit. Přestože je nyní zdravotně v relativně dobrém stavu a dobře se zařadil do společnosti, jeho bratr Jane s ním stále chodí na koncerty.

Slavný zpěvák převzal záštitu nad nejnovějším filmem Tomáše Mašína. Tématem filmu Nemá tajemství je totiž nemoc, která je typická ztrátou nebo poruchou řeči, která vzniká při ložiskovém poškození mozku.

Na pódiu má Neckář stále mnoho energie jako za největší slavný. Dokonce si i zatančí. Vypadá to tak, že po pádu, kdy musel strávit jistý čas v rehabilitačním centru, se dal znovu dohromady. Koncerty má před sebou a vypadá být opět k radosti mnoha fanoušků v dobré formě. Webu Super.cz poskytl s bratrem krátká vyjádření.

„Vašek si  všechny termíny pamatuje, já bych to zkrátil. Jednoduše děláme, co můžeme,“ doplnil ho bratr Jan. „Snažíme se,“ dodal Václav Neckář. Písně, které zpívá už dlouho opravdu zná. V soukromí cvičí a na pódiu prý skáče a tančí podle situace.„Akorát si musí někdy na texty dávat pozor ,“ řekl na závěr jeho bratr Jan.

Související Příspěvky