Yvonne Přenosilová to v životě neměla lehké. Roky trápení a potoky slz kvůli synovi si vybraly svou daň

Zemřela česká pěvecká legenda Yvonne Přenosilová, která měla mnoho fanoušků i na Slovensku. Interpret nezapomenutelných hitů „Boty proti lásce“, „Roň slzy“, „Tak prázdný“, „Zimní království“, „Mám rád Boba“ a „Klípek“ zemřel na totální selhání těla ve věku 76 let zemřel v hod. čas.

Po diagnóze nádoru se její stav velmi zkomplikoval. Zemřela v pondělí 11. září těsně po 13:00 v nemocnici na pražských Vinohradech.

Svou kariéru nastartovala v šedesátých letech, kdy byla hvězdou první velikosti i v divadle Semafor, Apollo, ale zpívala i se skupinou Olympic.

Poté, co v roce 1968 podepsala manifest 2000 slov, byla pronásledována režimem do takové míry, že s rodiči emigrovala do Německa. Usadili se ve městě Mnichov, kde se v roce 1978 provdala za právníka, barona Maxmiliána von Schuckmanna, kterému rok po svatbě porodila syna Maxmiliána. Pracovala jako letuška a později, na popud Karla Kryla i v rádiu Svobodná Evropa.

Osudný rozvod a ztráta milovaného syna

Pouhých 6 let trvalo její manželství. Vychovávala syna po rozvodu sama. Velký zvrat nastal s příchodem něžné revoluce a politického převratu v roce 1989. V Československu na ni fanoušci nezapomněli, takže oprášila své legendární hity a nastartovala opět pěveckou kariéru. Do svého rodiště se kvůli různým vystoupením a koncertům vracela tak často, že se nakonec v roce 1993 rozhodla do Prahy z Mnichova přestěhovat natrvalo. Velký problém, který ji sužoval do konce života nastal, když jí tehdy čtrnáctiletý syn dva týdny před stěhováním oznámil, že s ní odmítá vycestovat a zůstane bydlet v Mnichově u otce.

„ Max mi to řekl poté, co byl s otcem na večeři a já jsem nevěděla co dělat. Měla jsem na výběr, buď ho ke stahování donutit, nebo ho nechat u otce. Ale ale donuťte puberťáka, aby se s vámi odstěhoval do cizí země. Jsem přesvědčená, že kdybych ho vzala za ruku a násilím dovlekla do Prahy, ze života by mi udělal peklo,“ popisovala neřešitelnou situaci v televizním pořadu 13. komnata.

Tajný pláč

Fanoušci jí klečeli u nohou, ale ona se přesto sužovala. „Po celou dobu jsem čekala, že mi Max zatelefonuje, abych si přišla pro něj. Přiznám se, dodnes kvůli tomu pláču. Ten fakan je už velký, ale stejně mě to bolí,“ přiznala s hořkostí v hlase.

K této bolavé situaci se nakonec vyjádřil i syn slavné zpěvačky. „Netěšilo mě, když jsi odešla, protože jsem ztratil domov. Bylo mi každý den za tebou smutno, ale nechtěl jsem odjet do Česka. To bylo tvé místo, ne moje,“ řekl jí do očí před televizními kamerami. Jeho reakce na zlověstné komentáře lidí, kteří jeho slavnou matku odsuzují za to, že ho opustila. „Ona mě ale nikdy neopustila. Já jsem nechtěl jít a to je rozdíl. Bylo to mé rozhodnutí. Můj vztah s tátou byl chladný, ale vím, že víc než já, trpěla máma,“ uzavřel.

Související Příspěvky