Věděl, že umírá : DOJEMNÁ SLOVA o rozloučení den před smrtí

19.srpna v sobotu zemřel jeden z neuznávanějších hudebníků Vašo Patejdl, který celý svůj život zasvětil muzice a nezapomenutelným hitem.Znaly ho celé generace Slováků Čechů.Za zesnulým umělcem truchlí nejen rodina a kolegové, ale i tisíce fanoušků.

Zemřel ve věku 68 let.O této zprávě informovala veřejnost skupina Elán prostřednictvím sociální sítě. Byla to mimořádně šokující informace.Zdálo se,že svůj odchod očekával, nakolik se ještě stihl rozloučit s více přáteli. Jedním z nich byl i muzikolog a vysokoškolský pedagog Oskar Lehotský, kterému zesnulý zpěvák zavolal jen pár hodin před smrtí.

„Ahoj Osky, je se mnou špatně, umírám…“. Když jsi mi včera na oběd zatelefonoval s těmito slovy, aby ses se mnou navždy rozloučil, nechtěl jsem tomu uvěřit. Doufal jsem, že je to jen nějaký omyl a že to ostatně bude dobré! Však ještě před třemi týdny si vystupoval z mého auta na bratislavském Hlavním nádraží a loučili jsme se s tím, že za týden se na stejném místě obligátně setkáme znovu,” začíná svůj emotivní příspěvek .

„Nikoho v té chvíli ani nenapadlo, že se vidíme naposledy. Před třemi měsíci si mě svým pražským známým představil jako jednoho ze svých nejlepších kamarádů. Bylo mi nesmírnou ctí, Vaša! Z celého srdce Ti děkuji za všechno! Za naše pěkné blízké kamarádství, za každou chvíli, kterou jsem s Tebou mohl trávit, povídat si o čemkoli. Ovlivnil jsi v pozitivním slova smyslu můj život více, než si v tuto chvíli dokážu připustit.

 

Také jsem ti nesmírně jsem vděčný za všechno to úžasné, co jsi pro hudbu nejen v našich zeměpisných končinách za celý svůj život dokázal udělat a za tu nekonečnou radost a požitek z hudby, co si celá desetiletí rozdával obrovskému množství lidí. Byl jsi skvělý člověk, přítel a úžasná osobnost, na kterou budou v nejlepším vzpomínat celé generace. Byl jsi NÁŠ VAŠO! Nezůstává po Tobě ticho, jen obrovské prázdno. Velmi budeš chybět. Odpočívej v klidu, kamaráde!!!”ukončuje svůj příspěvek Lehotský.

Související Příspěvky