Jana Šulcová měla velmi těžký život. Manžel jí roky podváděl a důvod? To s vámi otřese. Nechtěli byste být v jeho kůži

Jana Šulcová (†76), hvězda komedie S tebou mě baví svět , měla kvůli hrozné rodinné tragédii těžký život.

Jana Šulcová je zdrcena z rozvodu s manželem Oldřichem Víznerem. Život Jany Šulcové je krásný, ale zároveň těžký. Vlivem svého bývalého manžela Oldřicha Víznera propadla alkoholu a depresím. Oba problémy měly fatální dopady na její tělo i zdraví. Vše začalo v roce 1983, kdy bratra Oldřicha Víznera Vladimíra (†43) na dovolené na italském ostrově Elba zasáhl do obličeje kempingový vařič a před očima mu uhořel.

Jana s Oldřichem odjeli v roce 14983 na dovolenou. Spolu s nimi se pod stan vydal i hercův bratr s manželkou Johankou. „O naše dcerky Rózu s Terezkou bylo dobře postaráno a my jsme se s Oldem k Tyrhénskému moři strašně těšili.

Sbalili jsme stany, lihové vařiče, konzervy a vyrazili ještě s Vladimírem a Johankou za dobrodružstvím,“ vyprávěla Šulcová.

Na pobřeží moře si postavili stany a těšili se na romantické večery. „Byli jsme hladoví a my s Johankou jsme na přenosném vařiči začali připravovat večeři. Měli jsme chuť na kávu a tak Vladimír šel instalovat druhou plynovou bombu,“ vzpomínala herečka a zasekl se jí najednou hlas. Vladimír byl totiž nešika, bomba se mu v rukou vznítila, on začal hořet as obrovským křikem a paralyzovaný bolestí běžel do moře. Bylo už ale pozdě.

„Bylo to hrozné. Vladimír byl letecky transportován do nemocnice v Pise, kde zůstal dalších šestnáct dní. Chodili jsme za ním a já viděla, jak z Oldu odchází den po dni víc a víc život. Zhroutil se nám, ale snažil se kvůli bratrovi pořád držet,“ popisovala Šulcová. Když pak, navzdory veškeré péči lékařů, Vladimír zemřel, ze slavného Saturnina Víznera se stal jiný člověk. Životní trauma si začal řešit po svém a útěchu hledal v náručí cizích žen. „Manželství začalo troskotat, nebyla z toho cesta ven a za pět let jsme se rozvedli. A v tu chvíli byl zase amen se mnou,“ přiznala Šulcová, která trauma z rozvodu začala řešit alkoholem a antidepresivy, až si totálně zničila zdraví.

Související Příspěvky