Zemřela slavná zpěvačka a herečka: Našli ji v bytě bez známek života!

Hudební i filmový svět přišel o velkou osobnost poté, co ve věku 76 let zemřela oblíbená umělkyně. Její skladby znaly miliony fanoušků, přičemž jeden z jejích legendárních hitů patří dodnes k nejúspěšnějším písním svého žánru. Během kariéry se také objevila v desítkách známých filmů.

V neděli (16. července) zemřela britská herečka, režisérka a zpěvačka Jane Birkin. Umělkyni byla nalezena bez známek života v jejím bytě v Paříži. Přivolaní zdravotníci jí už nedokázali pomoci a obhlížející lékař mohl pouze konstatovat smrt, jejíž příčina momentálně není známa.

Birkin se poprvé zviditelnila v roce 1966, kdy ztvárnila jednu z modelek ve filmu režiséra Michelangela Antonioniho. O dva roky později se z Londýna přestěhovala do Paříže, kde se při natáčení filmu Slogan zamilovala do herce Serga Gainsbourga. Dvojice vydala skladbu s názvem Je t’aime, moi non plus , která se stala hitem po celém světě.

Talentovaná umělkyně během své kariéry natočila 50 filmů a vydala 20 alb včetně živých nahrávek. Její jméno se dokonce stalo inspirací pro společnost Hermès, která po ní nazvala kabelku. Birkin bag. Jedná se o luxusní módní doplněk, přičemž fanoušci ho znají pod přezdívkou „birkinka“.

 

Související Příspěvky