Český herec zemřel v polovině natáčení : Rakovina mu „sežrala“ ramenní kloub!

Slavnou pohádku téměř nedokončili! V polovině natáčení Šíleně smutné princezny totiž zemřel herec Rudolf Deyl ml., který hrál krále. Rakovina se v jeho těle rozmohla tak, že mu poškodila ramenní kloub.

Rudolf Deyl ml. se narodil 6. července 1912. Herectví se věnovalo několik rodinní příslušníci – otec, matka i starší sestra. On se před kamerami objevil už jako sedmiletý. Rodiče ho později od tohoto povolání odmlouvali, ale marně.

Už jako 17-ročný začal pracovat v divadle a o pár rokov natočil svůj prvý film Hřích mládí. Později se objeví na snímcích jako Zlaté dno, Cirkus bude!, Tanková brigáda, Anděl na horách, Hrátky s čertem, Dobrý voják Švejk, Dařbuján a Pandrhola, Ikarie XB 1, Limonádový Joe aneb Koňská opera, Hvězda zvaná Pelyněk, Noc na Karlštejně, Lucerna.

Rudolf Deyl ml. byl obsazen i do role krále v pohádce Šíleně smutná princezna. Zemřel však uprostřed natáčení a režisér byl nucen natočit záběry znovu s jeho náhradníkem.

Jak uvádí televize Prima, po letní dovolené v roce 1967 si začal herec stěžovat na únavu a problémy s dýcháním. Podstoupil vyšetření a nález byl hrozivý. „Zjistili, že tam měl vodu. Byla až u srdce. Oni mu ji pak odsali, ale našli tam i krev. A to avizovalo něco špatného. Tak mu vzali i kostní dřeň a přišli na to, že je to rakovina,“ řekla v dokumentu Příběhy slavných vdova.

A nemoc se v hercovém těle rychle rozmáhala. „Když mu rakovina sežrala ramenní kloub, museli mu dát bandáž, aby se vůbec mohl opírat o ruku,“ prozradila Dáša Deylová, která byla u svého muže, když umíral. „Okolo půlnoci se začal utišovat a já jsem mu šeptala do ucha, že to nesmí vzdát. Odešel potichou,“ dodala. Rudolf Deyl ml. zemřel 21. listopadu 1967.

Související Příspěvky