Výtržnictví Oldřicha Kaisera: Přicucl se na záda policisty a tvrdil, že je klíště

Český herec Oldřich Kaiser lidi baví, i když nechce.

Krátce po skončení školy byl zaměstnán v prestižním Divadle na Vinohradech a jako osmnáctiletý v roce 1973 debutoval ve filmu Láska. Celá osmdesátá léta nás vedle Jiřího Lábuse, Jaroslavy Hanušové či Jiřího Korna bavil také v programu Možná přijde i kouzelník. Památníci vědí, že když ho vysílala televize, ulice slovenských a českých měst byly prázdné. Všichni seděli doma u televizorů. Nic nenasvědčovalo tomu, že kariéru Oldřicha Kaisera, jehož národ miloval, naruší alkoholismus a výtržnictví. Některé jeho „excesy“, navzdory vážnosti situace, s odstupem let vyvolávají úsměv na tváři.

Oldřich Kaiser jako ještěrka: Show Možná přijde i kouzelník z něj udělala legendu humoru.

Hned několika zážitky, ve kterých hrál Kaiser hlavní roli, se mohou před svými známými pochlubit i policisté. Když jednou museli zasahovat v jednom nočním podniku, který herec odmítal opustit i po závěrečné, vzpomněl si na svou slavnou scénku s klíštětem a přicucel se jednomu z policistů na záda. Ochránci zákona museli použít násilí, aby ho dokázali zpacifikovat.

Před časem si pracovní cestu na Moravu zpříjemnil návštěvou nevěstince. Do médií dokonce tehdy pronikly záběry nahého herce ve společnosti dvou prostitutek. „Nebyl agresivní. Spíše veselý. Čím více se hosté bavili, tím byl pan Kaiser vstřícnější,“ okomentoval návštěvu prominenta svědek zátahu.

Kaiserův alkoholismus se snažili všude pro jeho velký talent a popularitu dlouho tolerovat, nakonec ho postupně vyrazili ze čtyř divadel. Vystřídal také čtyři pobyty v protialkoholických léčebnách, ale až dnes po boku Dáše Vokaté se zdá, že má svůj život pod kontrolou.

Jistý čas s koštětem lidstva bojovala i jeho dcera Karolína, která se narodila v manželství s Nadí Konvalinkovou. S pitím začala podstatně dříve než její otec. Pro alkohol ji vyhodili ze školy těsně před maturitami. Po rodičích zdědila i herecké nadání. Když její otec vybavil malou roli v pohádce Řachanda, na dohodnuté natáčení nepřišla. Po protialkoholním léčení se lihovin již nedotkla a v současnosti se snaží prosadit jako herečka.

Související Příspěvky